Eluveitie na Wacken Open Air 2016 [GALERIA]

Aleksandra Degórska
06.08.2016 15:06
Eluveitie na Wacken Open Air 2016 [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Szwajcarzy zagrali 5 sierpnia 2016 roku w ramach festiwalu. Jak kapela wypadła przed niemiecką publicznością?

27. festiwal Wacken Open Air właśnie się rozkręca. Przed międzynarodową publicznością zaprezentował się miedzy innymi szwajcarski zespół folkmetalowy Eluveitie.

Grupa cieszy się niesłabnącą popularnością również w Polsce i wciąż zdobywa nowe rzesze fanów. Zespół wykonuje celtycki pagan folk metal z wpływami melodic death metalu. Muzycy wykorzystują obok gitar elektrycznych, basowych i perkusji także tradycyjne ludowe instrumenty, takie jak dudy, skrzypce i lirę korbową. Teksty w części śpiewane są w martwym języku galijskim.

Ekipa pod wodzą Chrigela Glanzmann’a dała jeden z lepszych występów podczas drugiego dnia festiwalu. Niezwykle żywiołowe i energetyczne show spowodowało, że publiczność oszalała: na środku festiwalowego placu stworzył się ogromny młyn, zaś niezliczona ilość osób surfowała niesiona na rękach w kierunku sceny.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia:

Eluveitie grał niemal półtorej godziny. Cały set złożony był z największych hitów zespołu i został przygotowany specjalnie na tę okazję.

Setlista:

 1. King
 2. The Siege
 3. Neverland
 4. Thousandfold
 5. Tegernako
 6. Isara
 7. Grannos
 8. Call of The Moutain
 9. A Rose For Epona
 10. Helvetios
 11. The Uprising
 12. Kingdome Come Undone
 13. Sucellos
 14. Havoc
 15. Inis Mona

Ci, którzy nie dotarli na Wacken, mogli oglądać transmisję na żywo. Podczas trzeciego dnia festiwalu zaprezentują się miedzy innymi: Therion, Steel Panther, Triptykon i Twisted Sister.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.