19.12.2016 09:23

Eluveitie w Katowicach [GALERIA]

18 grudnia 2016 roku w katowickim Mega Clubie zagrała szwajcarska formacja. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Eluveitie w Katowicach [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół cieszy się sporą popularnością w Polsce. Formacja wykonuje celtycki pagan folk metal z wpływami melodic death metalu i wykorzystuje obok gitar elektrycznych, basowych i perkusji również tradycyjne ludowe instrumenty m.in. dudy, skrzypce i lirę korbową. Teksty w części śpiewane są w martwym języku galijskim.

Ekipa pod wodzą Chrigela Glanzmann’a dała żywiołowe i energetyczne show, zresztą przekonajcie się jak wypadł katowicki koncert przeglądając zdjęcia z tego wydarzenia:

Jako główny support wystąpił jeden z najbardziej popularnych obecnie polskich przedstawicieli nurtu folk/pagan metal - warszawski Helroth. Jest to mieszanka etnicznych, wręcz szamańskich brzmień i klimatycznych, folkowych melodii z growlem i gitarami, które oparte są głęboko w muzyce death- a nawet i blackmetalowej.

Grupa złożona w większości z zawodowych muzyków uraczyła katowicką publiczność przekrojowym setem, podczas którego zaprezentowała zarówno utwory pochodzące z najnowszej płyty „I, Pagan”, jak i kultowej już pierwszej Epki zatytułowanej „Wataha”.

Obejrzyjcie fotografie z występu Helroth:

Byliście na katowickim koncercie Eluveitie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria