27.04.2016 08:53

Emmure w Krakowie [GALERIA]

26 kwietnia 2016 w krakowskiej Rotundzie, w ramach trasy Never Say Die! wystąpił Emmure w towarzystwie Northlane, Despised Icon, Chelsea Grin, Hundreth i Hellions.

Emmure w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Pod koniec 2015 roku deathcore'owa formacja Emmure straciła większość swojego składu. Z zespołu jednocześnie odeszli gitarzyści Jesse Ketive i Mike Mulholland, basista Mark Davis oraz perkusista Adam Pierce. Obecnie jedynym członkiem kapeli pozostaje wokalista Frankie Palmeri. Obok Frankiego i braci Lionetti, Davis i Ketive byli jednymi z założycieli Emmure. Po odejściu rodzeństwa Lionetti (w 2009 roku) do zespołu dołączył gitarzysta Mulholland. Pierce udzielał się w formacji najkrócej, od 2014 roku.

Pod koniec kwietnia 2016 podczas występu w Oberhausen (Niemcy) po raz pierwszy został przedstawiony kompletnie nowy skład grupy, który zawiera obecnych i byłych członków Glass Cloud i członków nieistniejącego obecnie zespołu Tony Danza Tapdance Extravaganza.

Teksty zespołu koncentrują się wokół rozpadu, obojętności społecznej, filozofii i religii. Wiele z utworów zawiera odnośniki do gier komputerowych i komiksów, zwłaszcza Street Fighter oraz Marvel Comics, których Frankie jest zagorzałym fanem.

Wprawdzie w Australii występuje wiele gatunków endemicznych (diabły, rekiny, pterodaktyle, muminki i dziobaki), kangur mówi dobranoc, a pociągi jeżdżą po ulicach, to nawet te historie nie wyjaśniają fenomenu Australii, która od jakiegoś czasu jest bardzo zasobnym zagłębiem różnych odmian metalcore'u. Czołowymi reprezentantami takiego grania jest od paru lat pochodząca z Sydney ekipa Northlane.

Panowie przyjechali do Europy ze swoim trzecim longplayem studyjnym, zatytułowanym „Node”. Płyta trafiła do sprzedaży 24 lipca 2015 roku. Jest to pierwszy materiał grupy z Marcusem Bridge w roli wokalisty. Zastąpił on na tym stanowisku Adriana Fitipaldesa.

Z kolei Kanadyjczycy z Despised Icon reaktywowali się w 2014 roku po ponad trzech latach przerwy. Muzycy wrócili w składzie Steve Marois i Alex Erian na wokalu, Eric Jarrin i Ben Landreville na gitarze, Sebastien Piche na basie, Alex Pelletier na perkusji i Yannick St-Amand zajmujący się samplami. Dyskografię grupy zamyka studyjny „Day of Mourning” z 2009 roku. 

Byliście na koncercie w Krakowie?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria