Emperor na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
06.08.2017 13:39
Emperor na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Blackmetalowy Emperor zagrał na festiwalu Wacken Open Air 2017. Mamy dla Was fotorelację z tego występu w obiektywie Romany Makówki.

Pochodzący z Norwegii Emperor to jedna z ikon black metalu. Zaliczany do drugiej fali gatunku, uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych wykonawców w jego historii. Oficjalnymi członkami zespołu są Ihsahn, Samoth i Trym Torson. W latach 1994-2001 grupa nagrała cztery kultowe albumy studyjne - „In The Nightside Eclipse”, „Anthem To The Welkin At Dusk”, „IX Equilibrium” i „Prometheus: The Discipline Of Fire & Demise”, a wszystkie okazały się metalowymi arcydziełami. Po zawieszeniu działalności w 2001 Emperor kilkukrotnie się reaktywował, od 2016 aktywnie koncertuje. 7 kwietnia 2018 zagra w Katowicach na Metalmanii.

4 sierpnia 2017 Emperor wystąpił na festiwalu Wacken Open Air 2017. Antyradio.pl jako jedna z nielicznych redakcji otrzymała na festiwal pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną. Zobaczcie zdjęcia z koncertu Emperora w obiektywie Romany Makówki:

Setlista:

  1. Ye Entrancemperium
  2. Thus Spake the Nightspirit
  3. Ensorcelled by Khaos
  4. The Loss and Curse of Reverence
  5. The Acclamation of Bonds
  6. With Strength I Burn
  7. The Wanderer

Bisy:

  1. Curse You All Men!
  2. I Am the Black Wizards
  3. Inno a Satana

Wacken Open Air odbywa się corocznie w Wacken w północnych Niemczech. To jeden z najważniejszych metalowych i rockowych festiwali na świecie. W poprzednich latach na scenie Wacken występowały takie gwiazdy ciężkiego grania, jak Sabaton, Tarja Turunen, Saxon, Within TemptationDragonforce i Bullet For My Valentine.

W 2017 roku na festiwalu wystąpili m.in. Mayhem, Napalm Death, Marilyn Manson, Megadeth, Lacuna Coil, Apocalyptika, Paradise Lost, Kreator, Alice Cooper i wielu innych. Pierwszego dnia, 2 sierpnia zagrali m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam. 3 sierpnia wystąpili m.in. Volbeat, Skyline i Doro Pesch, a także polski reprezentant w konkursie Metal Battle, The Kroach. 4 sierpnia zagrali m.in. Sanctuary, Sonata Arctica i Grave Digger. Wacken Open Air 2017 odbywał się od 2 do 5 sierpnia 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.