25.11.2016 10:46

Entombed A.D. na festiwalu Metalmania 2017

Co rusz poznajemy kolejne gwiazdy, które pojawią się na festiwalu. Zapowiada się niezła impreza dla fanów naprawdę mocnego grania.

Entombed A.D. na festiwalu Metalmania 2017
foto: materiały prasowe

Po dziewięcioletniej przerwie powraca jeden z największych metalowych festiwali w Europie Środkowo - Wschodniej, Metalmania. Najnowsza XXIII edycja tego festiwalu odbędzie się 22 kwietnia 2017 w katowickim Spodku, gdzie na dwóch scenach zaprezentuje się 24 wykonawców. 

Dotychczas dowiedzieliśmy się, że w Spodku zagrają takie kapele, jak Moonspell, Sodom, Furia, Arcturus, Tygers of Pan Tang, Coroner, Obscure Sphinx, Impaled Nazarene i ThermiT. Do tego składu właśnie dołączył Entombed A.D.

Chociaż pod nazwą Entombed A.D. zespół działa od 2014 roku to formacja, która powstała na bazie Entombed nie wymaga rekomendacji i doskonale znana jest wszystkim fanom szwedzkiego death metalu i death'n'rolla.

Obok L-G Petrova w składzie Entombed A.D. znajdziemy takich muzyków Entombed jak: Nico Elgstrand, Olle Dahlstedt i Victor Brandt. Grupa w 2014 zadebiutowała na rynku za sprawą płyty „Back To The Front”, a w 2016 roku ukazał się kolejny krążek kapeli „Dead Dawn”. Na koncercie oprócz kompozycji sygnowanych nazwą Entombed A.D. na pewno nie zabraknie też deathmetalowych klasyków z wcześniejszego dorobku L-G Petrova i spółki.

 Ceny biletów w przedsprzedaży na Metalmianię:

  • Loża - 355 złotych
  • Sektory czerwone H, J – 260 złotych
  • Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 195 złotych
  • Sektory niebieskie od XI rzędu – 160 złotych
  • Płyta – 170 złotych

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 8 marca 2008 roku w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie gwiazdy jak m.in. Megadeth, The Dillinger Escape Plan, Overkill czy Satyricon.

Wybierzecie się na Metalmanię 2017?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty