02.11.2017 14:31

Epica wraca do Krakowa

Zespół już niedługo odwiedzi Polskę w ramach europejskiej trasy koncertowej. 

Epica wraca do Krakowa
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Epica, holenderscy giganci symfonicznego metalu, powracają na europejską część trasy The Ultimate Principle. Ostatni z koncertów grupy, który odbył się przy okazji Czad Festiwalu 2017 wywołał niemałe zamieszanie, mamy więc nadzieję, że również 9 listopada 2017 w krakowskim klubie Studio piękna Simone nie zawiedzie swoich fanów.

Zespół powstał w 2002 roku i początkowo nazywał się Sahara Dust. Pierwszą wokalistką była Helena Michaelsen. Początkowo Epica nagrywała z chórem i orkiestrą smyczkową. Przy asyście klasycznych muzyków powstał kawałek „Cry for the Moon”. Rok po powstaniu składu ukazał się ich debiutancki album „The Phantom Agony”.

Dyskografię grupy Epica zamyka krążek zatytułowany „The Holographic Principle”, którego premiera miała miejsce 30 września 2016 roku. Zespół często odwiedza Polskę, występuje także na największych festiwalach na świecie.

Wokalistka skomentowała zbliżającą się trasę:

"

Europo! Po bardzo udanych koncertach z Powerwolf, wprost nie mogliśmy się doczekać kolejnej trasy! Wracamy do Was z pełnią siły już najbliższej jesieni. Oczekujcie niesamowitej produkcji oraz świetnego line-up'u. "

Epica na najbliższej trasie będzie wspierana przez nowy zespół Anneke Van Giersergen - Vuur oraz tunezyjską grupę Myrath wykonującą metal progresywny.

Bilety w cenie 110 złotych w przedsprzedaży oraz 130 złotych w dniu koncertu są dostępne na stronie organizatora oraz na platformach Ticketpro i Eventim.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Epica