06.08.2018 18:05

Epica wystapiła na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Epica zaprezentowała się przed niemiecką publicznością 3 sierpnia 2018. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Epica wystapiła na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Holenderski zespół z Simone Simons na czele zaprezentował się przed niemiecką publicznością w ramach festiwalu Wacken Open Air 2018. Dyskografię grupy Epica zamyka krążek zatytułowany „The Holographic Principle”, którego premiera miała miejsce 30 września 2016 roku.

Fani formacji usłyszeli zatem kompozycje z tego albumu, jak i starsze przeboje. W świecie symfonicznego metalu chodzi o wielkie idee i wysokie standardy, ale mało który zespół wzniósł się na na tak doniosłe szczyty twórczości, jak Epica. Holendrzy nieustannie pozostają mistrzami bogactwa dźwięku i natychmiast po wejściu na scenę porwali zgromadzoną publiczność do zabawy.

Dzięki świeżemu i witalnemu brzmieniu, a także magicznej równowadze pomiędzy wspaniałością orkiestry i czystym heavy metalem, muzyka zespołu Epica zabrzmiała jak zwykle niesamowicie i ... epicko. Jak zawsze zachwycił również fascynujący kontrast między ostrym głosem wokalistki Simone Simonsa, a gardłowym growlem Marka Jansena. Był to jeden z najlepszych koncertów jakie zespół dał w ostatnim czasie.

Obejrzyjcie zdjęcia z koncertu zespołu na legendarnym festiwalu w obiektywie Romany Makówki.

Wacken Open Air 2018

W czwartek, 2 sierpnia 2018 rozpoczęła się oficjalnie dwudziesta dziewiąta edycja legendarnego Wacken Open Air. Jako pierwsi swoje umiejętności pokazali muzycy z grupy Skyline. Fantastycznie zaprezentowała się również inna legenda światowego metalu - Udo Dirkschneider, który po latach ostatecznie rozliczył się z grupą Accept. W czwartek nie obyło się również bez polskiego akcentu. Na scenie pojawił się bowiem sam Nergal z zespołem Behemoth.

W tegorocznej edycji Wacken Open Air udział potwierdzili m.in. Judas Priest, Fish, Sepultura, Ghost, Helloween, Dimmu Borgir, Children of Bodom oraz Nightwish. Specjalne koncerty zapowiedzieli: Doro z okazji jubileuszy pracy twórczej, Vince Neil - Best Of Mötley Crüe Show oraz Helloween, którego występ trwał równe trzy godziny.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty Epica Galeria Wacken Open Air