10.11.2017 12:52

Epica zagrała w Krakowie [GALERIA]

Simone Simons wraz z kolegami z kapeli wystąpili 9 listopada 2017 w krakowskim klubie Studio. Jako support zaprezentował się zespół Vuur.

Epica zagrała w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Holenderska Epica gościła u nas niejednokrotnie i za każdym razem zachwycała perfekcją wykonania swojej metalowej muzyki. Zespół ma fanów na całym świecie, a w swojej ojczyźnie otrzymał w 2015 roku nagrodę dla wykonawcy, który odniósł w tym okresie największy zagraniczny sukces.

Od ponad pięciu lat skład kapeli się nie zmienił. Niezmiennie najwięcej uwagi przykuwa wokalistka Simone Simons, mama pięcioletniego Vincenta i małżonka Olivera Palotaia z Kamelot. Przykuwa uwagę zarówno nietuzinkową urodą, jak i niezmiennie pięknym głosem. Kapela przyjechała do Polski, by promować album „The Holographic Principle”.

Zobaczcie, jak kapela wypadła w krakowskim klubie Studio:

Anneke van Giersbergen ciągnie do metalu! Lata po tym, jak odeszła z The Gathering, postanowiła ponownie stworzyć mocniejsze dźwięki i w 2016 roku powołała do życia zespół Vuur. Nazwa zespołu znaczy ogień.

Anneke pomagają go rozpalać znakomici metalowi spece. Bębni Ed Warby, w CV mający nazwy Hail Of Bullets, Ayreon, Gorefest, na gitarach grają Jord Otto (My Propane, eks-ReVamp) i Ferry Duijsens, struny gitary basowej szarpie Johan van Stratum (eks-Stream Of Passion), a drugi głos należy do jego koleżanki z nieistniejącej już kapeli, Meksykanki Marceli Bovio.

Obejrzyjcie zdjęcia z koncertu Vuur:

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Epica