31.08.2016 13:48

Exlibris pokaże fanom koncertowe DVD „The Night Of Burning”

Warszawska grupa zaprasza fanów na premierowy pokaz swojego pierwszego wydawnictwa DVD w Warszawie.

Exlibris pokaże fanom koncertowe DVD „The Night Of Burning”
foto: materiały prasowe

Prezentacja nagrania odbędzie się w klubie Progresja Music Zone 8 września 2016 roku o godzinie 19:00. Wstęp na całą imprezę jest darmowy. „The Night Of Burning” to zapis występu, który odbył się 8 stycznia 2015 roku w warszawskiej Proximie.

DVD zawiera 97 minut muzyki wykonanej w specjalnie na tę okazję powiększonym składzie - z udziałem muzyków zespołów takich, jak Chemia, Spirit, Thermit, Setheist oraz Gasz - i bonusy. Do każdego egzemplarza dołączona jest również karta z kodem umożliwiającym pobranie koncertu w wersji Full HD, którą można także zakupić oddzielnie. Za produkcję koncertu odpowiedzialny jest perkusita Exlibris, Misiek Ślusarski. Miksowaniem dźwięku zajął się Tomek „Zed” Zalewski, a zgraniem w systemie 5.1 Piotr „Dziki” Chancewicz. 

Założony w 2003 roku Exlibris w swojej twórczości łączy klasyczny heavy metal z hardrockowymi melodiami i elementami progresywnymi. Zespół ma na swoim koncie trzy studyjne albumy - wydany w 2006 roku „Skyward”, pochodzący z 2013 roku „Humagination” oraz nagrany w 2014 roku krążek „Aftereal”, na którym można m.in. usłyszeć Zbigniewa Wodeckiego.

Pod koniec maja 2016 grupa zaprezentowała singiel „Harmony Of The Spheres”, nagrany z nowym fińskim wokalistą Riku Turunenem, który zastąpił Krzysztofa Sokołowskiego. 25 czerwca 2016 roku zespół można było zobaczyć na festiwalu Rock Hard, Ride Free w Goleniowie, gdzie wystąpił jako headliner drugiej sceny.

Wybieracie się na prezentację najnowszego DVD?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Exlibris