11.10.2019 16:12

Fani metalu jednoczą się, by pomóc sparaliżowanemu muzykowi. Covan Wake Up 2020 w Krakowie

Kolejny koncert z cyklu Covan Wake Up odbędzie się na początku 2020 roku w Krakowie. Sprawdźcie gdzie i kiedy można wesprzeć Covana.

Covan Wake Up 2020
foto: Shutterstock

11 lat temu podczas trasy po Białorusi polski metalowy zespół Decapitated miał wypadek. W autobus, którym jechała kapela, uderzył TIR przewożący bele drewna. W wypadku ucierpiał ówczesny wokalista grupy - Adrian "Covan" Kowanek i perkusista Witold "Vitek" Kiełtyka.

Muzycy trafili do szpitala. Vitek, mimo operacji, zmarł. Covan wciąż walczy o zdrowie. Bliscy i przyjaciele muzyka nie ustają w wysiłkach, by finansowo pomóc choremu i jego rodzinie.

Covan Wake Up 2020

Po wypadku Kowanka odbył się szereg koncertów charytatywnych na rzecz samego wokalisty, jak i rodziny zmarłego perkusisty Witolda Kiełtyki, które odniosły ogromny sukces. Wśród zespołów wspierających muzyka w chorobie były m.in. grupy Vader, Behemoth, Hate i Riverside.

Lider grupy Vader Piotr „Peter” Wiwczarek przekazał jedną ze swoich gitar (Ran, model InVader) na rzecz aukcji charytatywnej. Instrument został sprzedany za ponad 12 tys. złotych.

Koncerty w Krakowie
Koncerty w Krakowie
Przeczytaj także Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2020 roku

Swoją gitarę (Jackson model Randy Rhoads) przekazał również gitarzysta Ralph Santolla występujący w grupach Deicide i Obituary

Na początku 2012 roku odbyła się specjalna trasa koncertowa po kraju "Covan Wake the F**k Up" z udziałem m.in. Decapitated, Virgin Snatch, Sceptic, Totem, Thy Disease i Anal Stench, z której finałowy koncert w  Krakowie został zarejestrowany na płycie DVD.

Covan Wake Up 2020: Kto zagra?

Podczas kolejnego koncertu z tego cyklu wystąpi aż sześć zespołów. Oczywiście nie zabraknie również koszulek, z których całkowity dochód zasili konto Adriana.

Nazwę Belzebong zna chyba każdy fan stoner metalu w Polsce. Świetne riffy, ciężkie i zadymione brzmienie na pewno nie zawiodą fanów mocnego uderzenia. Terrordome z Krakowa dla odmiany gra szybki i brutalny crossover thrash metal utrzymany w stylistyce lat 80. XX wieku.

Na koncercie wystąpi również Gnida, projekt znany, chociażby z występów na Wacken Open Air i Horrorscope promującego aktualnie płytę "Altered Worlds Practice". Dla Covana zagra także Czort oraz SuteneR.

Covan Wake Up 2020: Data, miejsce, bilety

Charytatywny koncert Covan Wake Up 2020 odbędzie się 31 stycznia 2020  w krakowskim klubie Zet Pe Te.

Cena biletów to 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu.

Sprzedaż biletów stacjonarna (w klubie) oraz internetowa wystartuje 01.11.2019 roku.

Zobacz również: Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2019 roku

Tagi: Koncerty Decapitated