02.08.2017 19:25

Fani na 23. Przystanku Woodstock 2017 [GALERIA]

Do oficjalnego rozpoczęcia 23. edycji najbardziej kolorowego polskiego festiwalu został zaledwie jeden dzień. Zobaczcie, jak bawią się fani, którzy przyjechali do Kostrzyna nad Odrą! 

Fani na 23. Przystanku Woodstock 2017 [GALERIA]
foto: Aleksandra Degórska / Antyradio.pl

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Kolejny raz ogromne pole w Kostrzynie nad Odrą zapełni się tysiącami widzów i gości z całej Polski, którzy wspólnie będą mieli okazję posłuchać występów kilkudziesięciu polskich i zagranicznych zespołów, zarówno tych doświadczonych, jak i początkujących, wziąć udział w warsztatach w ramach Nocnego ASP i Sceny Viva Kultura.

Na polu namiotowym zabawa już trwa. Sprawdźcie, czy znajdziecie siebie na zdjęciach w naszej galerii!

Przystanek Woodstock 2017

Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prong. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine. Jedną z gwiazd festiwalu będą amerykański House of Pain, brytyjski Archive,  Counterfeit, jak również New Model Army.

Organizatorzy pod koniec kwietnia 2017 ogłosili również, że na Małej Scenie 23. Przystanku Woodstock wystąpią: Speaker First z Indonezji, RSC, Mesajah, LemON, Zdrowa Woda oraz Roan z chińskim muzykiem Da Shu.

Do historii przeszły też eliminacje do Przystanku Woodstock w czeskiej Pradze, podczas których zaprezentowało się 8 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier, które wystąpiły na scenie klubu Lucerna Music Bar. Spośród nich organizatorzy wybrali Projekt Parabelum, FishFace, Cox&Vox i IDIO & IDIO. Grupy zagrają na scenie 23. Przystanku Woodstock 2017.

Pojawi się także Oddział Zamknięty, Dr Misio i Fangclub, jak również Michał Urbaniak z międzynarodowym projektem Urbanator, a na Nocnej Scenie Akademii Sztuk Przepięknych będzie można usłyszeć koncert projektu Pawbeats Orchestra. W przeddzień rozpoczęcia festiwalu organizatorzy zapraszają wszystkich na Noc Jazzową na ASP, podczas której wystąpią: Skickfoi-Skuik, EABS oraz Wojciech Mazolewski Quintet. Na scenie będzie można także zobaczyć spektakl w wykonaniu Teatr im. Juliusza Osterwy oraz posłuchać rozmów z ojcem Pawłem Gużyńskim. 

Justyna Kierzkowska
Tagi: Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival Galeria