15.07.2017 11:44

Fani na Castle Party 2017 [GALERIA]

Na imprezie nie zabrakło fanów, którzy prześcigają się w dziwnych kreacjach. Obejrzyjcie te najciekawsze.

Fani na Castle Party 2017 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

W Bolkowie trwa właśnie 24. edycja Castle Party, która wystartowała 13 lipca 2017. Jest to jeden z największych festiwali muzyki gotyckiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Gwiazdami tegorocznej edycji są My Dying Bride, Tiamat, Diary of Dreams, Arkona oraz Vive la Fete.

Do niedzieli 16 lipca 2017 Bolkowem rządzić będą fantazyjnie przebrani fani gotyckiego rocka i mrocznej elektroniki. Na festiwal przyjeżdża bowiem kilkunastotysięczna rzesza miłośników gotyckiego rocka, muzyki elektro i industrial. Przez cztery dni w tym niedużym mieście dominuje czarny strój i wymyślne fryzury. Wielu fanów tego gatunku muzycznego zdobi również twarze dziwnymi makijażami.

Na festiwal przyjeżdżają nie tylko Polacy, ale również Niemcy, Czesi oraz fani z Japonii, Rosji i Skandynawii. Zobaczcie jak prezentowali się uczestniczy festiwalu podczas drugiego dnia imprezy:

Castle Party to jeden z największych w Europie festiwali muzyki w klimacie rocka gotyckiego. Przez cztery dni można podziwiać moc atrakcji na zamku, w byłym kościele ewangelickim i wybranych klubach. Impreza to nie tylko koncerty, ale również występy didżejów i artystyczny performance.

Pierwszy festiwal Castle Party odbył się w 1994 roku w Zamku Grodziec. Wzięło w nim wówczas udział około 300 osób. Z roku na rok impreza przyciągała coraz więcej fanów, by w końcu stać się wydarzeniem muzycznym, na które co roku przybywa kilkanaście tysięcy osób z Polski i zagranicy. Czwarta edycja imprezy odbyła się już w Bolkowie, ponieważ Zamek Grodziec nie mógł pomieścić rosnącej liczby gości.

Który ze strojów festiwalowych gości podoba Wam się najbardziej?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Castle Party 2017