Festiwal "Był Kiedyś Jarocin" w Gdańsku [ZDJĘCIA]

28.11.2019 21:32
Festiwal "Był Kiedyś Jarocin" w Gdańsku [ZDJĘCIA] Fot. Agnieszka „vSpectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

Gwiazdy Jarocina przypomniały dawny klimat festiwalu na wyjątkowym koncercie "Był kiedyś Jarocin".

Druga odsłona festiwalu "Był Kiedyś Jarocin" odbyła się 23 listopada 2019 roku w Gdańsku. Tym razem organizatorzy przygotowali dwie sceny. W programie znalazły się również pokazy zdjęć i filmów ze starych festiwali w Jarocinie.

"Był Kiedyś Jarocin" w Gdańsku

To wydarzenie sprawiło, że fani festiwalu w Jarocinie przypomnieli sobie dawne, dobre czasy.

Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych, powstał w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego oraz Jacka Sylwina i z czasem stał się największym wydarzeniem rockowym w całym bloku wschodnim.

Przeczytaj także

Formuła imprezy była prosta: połączenie koncertów ówczesnych gwiazd z konkursowymi przesłuchaniami dla amatorów. Cenzura była bezradna wobec młodych, zbuntowanych artystów, a Jarocin na zawsze stał się synonimem wolności i młodzieńczego buntu, enklawą wolnej myśli i zaangażowanej.

Muzyczne ikony lat 80. i 90. wystąpiły w Gdańsku na jednej, klubowej scenie. Kat & Roman Kostrzewski, Proletaryat, Sztywny Pal Azji, The Bill, Moskwa, Ga-Ga, Closterkeller, Zielone ŻabkiWC,  Cela Nr 3 oraz Instytucja - to za sprawą ich wspólnego koncertu został na chwilę przywrócony klimat tamtych lat i emocje towarzyszące kolejnym edycjom jarocińskiego festiwalu.

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich piosenki śpiewane są do dziś. Zobaczcie, jak było w Gdańsku:

Kolejne edycje festiwalu przed nami. O szczegółach poinformujemy Was niebawem.

Zobacz również: Kobranocka, Sztywny Pal Azji i Róże Europy na wspólnej trasie 2019-2020

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.