23.01.2019 14:30

Fiński Amorphis i Szwedzi z Soilwork wystąpili w Krakowie [GALERIA]

Fińscy metalowcy z Amorphis oraz Szwedzi z Soilwork zagrali w Krakowie 20 stycznia 2019 roku. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła również występy Jinjer oraz Nailed To Obscurity. Zobaczcie nasze zdjęcia z tego wydarzenia.

Amorphis
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Metalowcy z Amorphis przyjechali do Polski promować swój najnowszy album „Queen Of Time”. Płyta ukazała się 18 maja 2018 roku i została bardzo ciepło przyjęta przez fanów grupy na całym świecie. Album natychmiast po premierze wylądował na szczycie fińskiego notowania płyt, zaś na wymagającym rynku niemieckim, Królowa Czasu uplasowała się na wysokiej czwartej pozycji. Zespół gości u nas regularnie a ich koncerty zawsze cieszą się ogromną popularnością. 

Amorphis w Krakowie

Soilwork powstał w 1995 roku w szwedzkim Helsingborgu i od samego początku słynął ze znakomitego warsztatu muzyków.  Nic pod tym względem nie zmieniło, pomimo, że w obecnym składzie zespołu jest tylko jeden muzyk z oryginalnego składu (Björn "Speed" Strid). Jedenasty studyjny album deathmetalowego zespołu pojawił się na rynku 11 stycznia 2019 roku nakładem  Nuclear Blast i od razu zebrał same pozytywne recenzje. Jest to pierwszy album, w którym perkusista Bastian Thusgaard zastąpił długoletniego członka Dirka Verbeurena, znanego z występów w Megadeth

Soilwork w Klubie Kwadrat

Ukraińcy z Jinjer goszczą w Polsce bardzo często i są doskonale znani polskiej publiczności (ostatnio odwiedzili nasz kraj w ramach supportu trasy Arch Enemy). Zespół łączy w swoich utworach elementy różnych gatunków (djent, jazz, funk, reggae, progmetal) i ma na swoim koncie trzy płyty studyjne. 

Jinjer w Krakowie

Nailed To Obscurity powstał w Dolnej Saksonii w 2005 roku. Kapela jest doskonale znana polskim maniakom death metalu oraz doom metalu, chociażby z roli suportu mistrzów melodyjnego death metalu z Dark Tranquillity.

Nailed To Obscurity w Kwadracie

Skład zespołu Nailed To Obscurity to dwóch oryginalnych muzyków – Jan-Ole Lamberti (gitara) i Volker Dieken (gitara), mający o rok krótszy staż Jann Hillrichs (perkusja), basista Carsten Schorn (dołączył w 2007 roku) oraz będący w kapeli od 2012 roku wokalista Raimund Ennenga. Zespół ma na koncie trzy duże albumy studyjne. Ostatnim z nich i wciąż promowanym na koncertach jest "King Delusion" z 2017 roku, bardzo dobrze oceniony przez metalowe media.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria