Fish zagrał w Warszawie [GALERIA]

Jakub Gańko
10.11.2015 13:07
Fish zagrał w Warszawie [GALERIA] Fot. Radek Zawadzki

Dawny wokalista Marillion zagrał koncert w warszawskim klubie Progresja 9 listopada 2015 roku. Zobaczcie zdjęcia z występu!

Główną atrakcją wieczoru było wykonanie w całości najbardziej znanej płyty muzyka, słynnego „Misplaced Childhood” nagranego jeszcze z zespołem Marillion. To właśnie na tym concept albumie znalazły się najbardziej rozpoznawalne utwory artysty: „Kayleigh” i „Lavender”. W setliście znalazł się też debiutancki singiel grupy, „Market Square Heroes”.

Oprócz powrotu do czasów Marillion, Fish zaprezentował nam krótki przekrój przez solową twórczość. Ze swojej pierwszej płyty, „Vigil in a Wilderness of Mirrors”, wykonał utwory „Family Business” i „The Company”. O dziwo ostatni album artysty reprezentował tylko kawałek tytułowy. Zobaczcie, jak wyglądał ten wieczór na naszych zdjęciach:

Fish jak zwykle był pod wrażeniem polskiej publiczności. Już dzień wcześniej zachwycał się odbiorem jego twórczości przez fanów w Gdańsku, czemu dał wyraz na swoim profilu na Facebooku. Z racji objętości jego wypowiedzi, przytaczamy tylko jej początek:

Fantastyczny wieczór w Gdańsku! Jedno z najlepszych miejsc, w jakich grałem w Polsce. Klub Stary Maneż jest doskonale zaprojektowany i ma świetną akustykę, a w odróżnieniu od Areny w Szczecinie, tłum pod sceną i na balkonie był w pełni widoczny, co znacznie ułatwiało kontakt w stosunku do mrocznych czeluści hali sportowej.

Zobaczcie, co zagrał w Warszawie:

Setlista:

 1. Pipeline
 2. Feast of Consequences
 3. Family Business
 4. Long Cold Day
 5. The Perception of Johnny Punter

Misplaced Childhood:

 1. Pseudo Silk Kimono
 2. Kayleigh
 3. Lavender
 4. Bitter Suite
 5. Heart of Lothian
 6. Waterhole (Expresso Bongo)
 7. Lords of the Backstage
 8. Blind Curve
 9. Childhoods End?
 10. White Feather

Bis:

 1. Market Square Heroes
 2. The Company

Koncert w Progresji był prawdopodobnie jedną z ostatnich okazji, by usłyszeć wokalistę na żywo w Polsce. Muzyk zapowiedział, że w przyszłym roku wyda ostatnią płytę i ruszy w pożegnalną trasę, po której planuje zakończyć karierę muzyczną.

Ktoś z Was był na koncercie Fisha?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.