01.12.2017 10:53

Florence And The Machine wystąpi w Polsce w 2018

Zespół charyzmatycznej wokalistki Florence Welch będzie gwiazdą Orange Warsaw Festival 2018. Wystąpi drugiego dnia imprezy, 2 czerwca 2018 na Służewcu w Warszawie.

Florence And The Machine wystąpi w Polsce w 2018
foto: Zoran Veselinovic/Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Florence And The Machine (czasem pisany jako Florence + The Machine) powstał w 2007 w Londynie. Już rok później był gwiazdą sceny indie i rocka alternatywnego. Jego muzykę określić można jako baroque pop, chamber pop, art pop czy neo-soul z elementami rocka.

Liderką zespołu jest obdarzona potężnym głosem o charakterystycznej manierze Florence Welch. „Flo” uważana jest za jedną z najlepszych wokalistek alternatywnych ostatnich lat.

Florence And The Machine już kilkukrotnie występował w Polsce, gdzie zyskał sobie wyjątkowo wielu sympatyków. Takie piosenki, jak „Rabbit Heart (Raise It Up)”, „Cosmic Love”, „Dog Days Are Over” czy „No Light, No Light” także w naszym kraju były wielkimi przebojami. Polscy fani i fanki w charakterystycznych wiankach będą mogli zobaczyć zespół ponownie w 2018 roku.

Brytyjczycy będą gwiazdami Orange Warsaw Festival, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca 2018 na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie. Florence+The Machine wystąpi drugiego dnia festiwalu, 2 czerwca 2018.

Organizatorzy zapowiadają festiwal w niecodzienny sposób. Nazwy headlinerów przyszłorocznej edycji ukryli w formie muralu na jednym z warszawskich budynków.

Znaleźliście już „festiwalową” ścianę?

Maciej Koprowicz
Tagi: Florence and the Machine Koncerty Orange Warsaw Festival