15.06.2015 10:55

Florence and the Machine zagra w Polsce!

Brytyjski zespół wystąpi w naszym kraju jeszcze w 2015 roku. Kiedy i gdzie usłyszymy rudowłosą wokalistkę z zespołem na żywo?

Florence and the Machine zagra w Polsce!
foto: East News

Florence and the Machine zagra już 12 grudnia 2015 roku w łódzkiej Atlas Arenie! Kapela przyjedzie do naszego kraju promować trzeci studyjny krążek zatytułowany „How Big, How Blue, How Beautiful”.

Przed premierą płyty, która odbyła się 1 czerwca 2015 roku, zespół ujawnił m.in dwa kawałki pochodzące z premierowego wydawnictwa - „Ship To Wreck” i „Delilah”. Już pod koniec roku będziemy mogli usłyszeć je na żywo!

Co o nowym krążku powiedziała sama Florence?

"

Dotychczas proces tworzenia osadzałam na fantazji, na metaforach. Tym razem utwory oparte są na rzeczywistości. „Ceremonials” skoncentrowany był na motywie śmierci i wody, wizji ucieczki, transcendencji i śmierci – nowy album jest o próbie nauki tego, jak żyć i jak kochać świat, zamiast starać się z niego uciec. To nieco przerażające, bo nie mam zamiaru już za niczym się skrywać, mimo że zawsze wydawało mi się, że jest to konieczne. "

W jakiej formie jest kapela? Posłuchajcie, jak muzycy wykonali tytułowy utwór z płyty How Big, How Blue, How Beautiful” na koncercie w Kolumbii, który odbył się 9 czerwca 2015 roku!

Wokalistka gwiazdą stała się już po premierze pierwszego albumu. „Lungs” ukazał się na rynku w 2009 roku i dzięki singlom takim jak „Dog Days Are Over”, „Rabbit Heart (Raise It Up)” czy „You’ve Got The Love” płyta bardzo długo utrzymywała się w zestawieniach najlepiej sprzedających się krążków na całym świecie. Debiutująca Florence zgarnęła wtedy też m.in. nagrodę Critic’s Choice na Brit Awards czy Best UK and Ireland New Act na MTV Europe Music Awards, zajęła także trzecie miejsce w prestiżowym plebiscycie BBC Sound of 2009.

Oczekiwania związane z drugą płytą Florence and The Machine były ogromne, ale zarówno krytyka jak i publiczność przyjęły ją bardzo dobrze. „Ceremonials” ukazała się w 2011 roku, promowana przez single „What the Water Gave Me” czy „Shake It Out”. Wydawnictwo pociągnęło za sobą intensywną promocję – Florence koncertowała na całym świecie, przez ponad dwa lata.

To właśnie bardzo intensywna trasa koncertowa sprowokowała Florence Welch do wycofania się z show biznesu i skupienia na życiu prywatnym. W rezultacie piosenki, które stworzyła na nowy album How Big, How Blue, How Beautiful” są znacznie bardziej osadzone w rzeczywistości, niż na poprzednich krążkach. „Ceremonials” w dużej mierze koncentrował się na tematach związanych ze śmiercią i wodą, natomiast ten album opowiada o uczeniu się jak żyć i jak kochać w realnym świecie raczej niż o uciekaniu od niego.

Wejściówki na koncert w Łodzi dostępne będą już od 19 czerwca 2015 roku!

Wybieracie się na koncert?

Magda Słomka
Tagi: Koncerty Florence and the Machine