05.08.2016 14:13

Foreigner na Wacken Open Air 2016 [GALERIA]

Zespół, który od 1976 roku prezentuje się na muzycznych scenach całego świata wystąpił przed publicznością w Niemczech. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Foreigner na Wacken Open Air 2016 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Grupa Foreigner, która ma na swoim koncie jeden z największych hitów lat 80., wydany w 1984 roku utwór „I Want to Know What Love Is”, zaprezentowała się 4 sierpnia 2016 roku przed gośćmi zgromadzonymi na Wacken Open Air 2016.

Założyciel zespołu i gitarzysta Mick Jones, multiinstrumentalista Thomas Gimbel, basista Jeff Pilson, keyboarder Michael Bluestein, perkusista Chris Frazier oraz wokalista Kelly Hansen w wyjątkowo obcisłych białych spodniach rozpoczęli koncert od utworu „Head Games” pochodzącego z ich trzeciego studyjnego albumu. W następnej kolejności fani rocka mogli m.in. posłuchać kawałków „Cold As Ice”, „Feels Like The First Time” i „Dirty White Boy”.

Na koniec koncertu Kelly Hansen zachęcał zgromadzonych przed sceną, żeby objęli stojących obok sąsiadów, wyciągnęli z kieszeni zapalniczki lub telefony i razem z kapelą zaśpiewali właśnie singiel „I Want to Know What Love Is”. 

Wacken Open Air to jeden z największych festiwali mocnego brzmienia. W 2016 roku impreza odbywa się w dniach 3-6 sierpnia. Wśród występujących znalazły się takie kapele, jak Iron Maiden, Lamb of God, Bullet for My Valentine, Dragonforce, Ministry, Steel Panther, Tarja, Therion, Twisted Sister, Vader czy Whitesnake. W tegorocznym line-upie nie zabrakło również grupy Saxon.

Jaki jest Wasz ulubiony utwór grupy Foreigner?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria Wacken Open Air