27.03.2017 21:56

Frank Turner & The Sleeping Souls na Przystanku Woodstock 2017

Organizatorzy ujawnili, kto zagra ostatni koncert podczas 23. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. 

Frank Turner & The Sleeping Souls na Przystanku Woodstock 2017
foto: Ralf Lotys / CC 3.0

Frank Turner & The Sleeping Souls

Frank Turner to autor tekstów i piosenkarz, któremu towarzyszy zespół instrumentalny The Sleeping Souls w składzie:

  • Ben Lloyd  - mandolina, gitara
  • Tarrant Anderson - gitara basowa
  • Matt Nasir - klawisze
  • Nigel Powell - perkusja

W 2001 roku Frank Turner dołączył do hardcorowego zespołu Million Dead. Punkowa formacja wydała dwa, bardzo dobrze przyjęte nagrania. Po rozpadzie ekipy Million Dead w 2005 roku, Frank postanowił skupić się na swoim upodobaniu do muzyki folkowej i country i rok później ukazało się jego pierwsze solowe wydawnictwo - EP-ka pod tytułem „Campsite Punkrock”. Jego podejście do łączenia z pozoru sprzecznych ze sobą gatunków wzbudziło zainteresowanie w muzycznym świecie i pierwsza płyta studyjna Franka Turnera, pod tytułem „Sleep Is for the Week”, ukazała się w 2007 roku.

Artysta wydał dotychczas 6 studyjnych albumów, 3 kompilacje oraz pięć EP-ek. Występował na scenie Wembley Arena i grał na scenie prestiżowego Royal Albert Hall w Londynie. Ostatnia do tej pory płyta „Positive Songs for Negative People” ukazał się w czerwcu 2015 roku. Artysta wyjaśnił, jakie inspiracje kierowały nim podczas pracy nad szóstym krążkiem:

"

Szóstka nie jest szczególnie ekscytującą cyfrą. Ostatnio myślałem bardzo wiele o debiutach. Wygląda to tak, że kiedy zespół pracuje nad swoją debiutancką płytą, to artyści wchodzą do studia by nagrać swój występ na żywo. Jest w tym świeżość, czuje się ich ekscytację. Z czasem widać jak ta radość i świeżość zanika. Chciałem zrobić płytę, która będzie mieć w sobie energię takiego debiutanckiego nagrania. Nie udało się nam jeszcze przecież jeszcze nagrać płyty, która w pełni oddałaby to wszystko na co mnie i the Sleeping Souls stać podczas występu na żywo. "

Przystanek Woodstock

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prongs. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine.

Wybieracie się na tę edycję Przystanku Woodstock?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival