30.01.2018 14:15

Frank Turner na dwóch koncertach w Polsce w 2018

Muzyk odwiedzi nasz kraj już jesienią, by zaprezentować nowy materiał.

Frank Turner na dwóch koncertach w Polsce w 2018
foto: materiały prasowe

Frank Turner to autor tekstów i piosenkarz, któremu towarzyszy zespół instrumentalny The Sleeping Souls w składzie: Ben Lloyd (mandolina, gitara), Tarrant Anderson (gitara basowa), Matt Nasir (klawisze) oraz Nigel Powell (perkusja). Artysta gra na gitarze akustycznej, śpiewa, pisze teksty piosenek oraz tworzy niesamowitą muzykę, łącząc melodie zainspirowane tradycyjnymi utworami folk i country z mocnymi, agresywnymi prawdziwie punkowymi brzmieniami.

Muzyk po ciepło przyjętym koncercie na Przystanku Woodstock 2017 ponownie wraca do Polski. 29 października 2018 zagra w klubie Proxima w Warszawie, natomiast 30 października 2018 wystąpi w klubie Kwadrat w Krakowie.

Ostatnio artysta ogłosił szczegóły nadchodzącego siódmego albumu studyjnego. „Be More Kind” trafi na sklepowe półki 4 maja 2018 roku. Album ma łączyć uniwersalne melodie oparte na surowych emocjach z folkowymi i punkowymi znakami rozpoznawczymi Turnera wymieszane z nowymi, odważnymi eksperymentami.

Krążek został wyprodukowany przez Austina Jenkinsa i Joshua’e Blocka z Texans White Denim oraz współpracownika Florence And The Machine i Halsey Charlie Hugall.

Nowy album będzie można usłyszeć na dwóch koncertach Franka Turnera and the Sleeping Sould w Polsce. Bilety trafią do sprzedaży 2 lutego 2018 od 10.00 na LiveNation.pl. Specjalna przedsprzedaż biletów dla fanów rozpoczęła się już teraz na stronie artysty.

Romana Makówka
Tagi: Koncerty