19.02.2020 13:50

Gaba Kulka, świętowała w Krakowie 10 rocznicę wydania albumu "Hat, Rabbit". Zobacz zdjęcia z wyjątkowego koncertu!

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Znana wokalistka obchodziła w Krakowie ważny jubileusz.

Gaba Kulka w Krakowie

Pierwszy album Gaby Kulki, zatytułowany "Out", ukazał się w 2006 roku, jednak liczne wyróżnienia i nagrody, w tym Złota Płyta, nominację do Paszportów „Polityki" i Fryderyk w kategorii Wokalistka Roku posypały się dopiero gdy światło dzienne ujrzała płyta "Hat, Rabbit".

Gaba Kulka w Krakowie

Płyta "Hat, Rabbit" pokryła się złotem, posypały się nominacje i nagrody. 18 lutego 2020 roku w Krakowskim Teatrze Variété artystka świętowała dziesięciolecie swojego przełomowego wydawnictwa.

Lions law
Lions law
Przeczytaj także Lion’s Law, Saints&Sinners i Charage 69 zagrają w Krakowie [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Zobacz zdjęcia z koncertu:

"

Po latach pracy właściwy czas, właściwe miejsce i przede wszystkim właściwi ludzie układają się w nową szczęśliwą konstelację "

 – wspomina Gaba Kulka chwile po premierze "Hat, Rabbit".

Piosenkarka i pianistka łączy w swojej twórczości inspiracje jazzem, folkiem, gigantami piosenki lat 70. i krzykliwymi latami 80.

"

Ta płyta ważna, bo było to nasze pierwsze wspólne nagranie z ówczesnym zespołem, z którym do dziś mam masę miłych wspomnień. "Hat, Rabbit" był także początkiem współpracy z Mystic Production, co - jak mi się wydaje - zapoczątkowało moją obecność w wielu domach na wielu odtwarzaczach "

- twierdzi Gaba Kulka.

Gaba pojawiała się gościnnie jako wokalistka, a czasem autorka tekstów, na płytach Levity, Czesław Śpiewa, Reni Jusis, Karimski Club, Baaba (piosenkę z jej udziałem remiksowali Greg Saunier z Deerhoof i Max Tundra) oraz Smolika (utwór z jej tekstem śpiewa Emmanuelle Seigner).

Zobacz również: Red Box zapowiedzieli koncerty w Polsce w 2020

Tagi: Koncerty