08.06.2018 15:18

Game Music Festival 2018: impreza poświęcona soundtrackom z gier wideo we Wrocławiu

Sprawdźcie szczegóły imprezy, która zainteresuje niejednego fana popularnych gier wideo.

Gry wideo
foto: shutterstock.com

„Grim Fandango”, „Diablo”, „World of Warcraft”, „StarCraft”, „Ori and the Blind Forest” i „Heroes of Might and Magic” – muzyka z tych serii zabrzmi na scenie wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki podczas pierwszego w Polsce festiwalu poświęconego w całości soundtrackom z gier wideo.

Ideą festiwalu jest nie tylko możliwość wysłuchania ulubionych melodii z gier na żywo w wersji akustycznej, ale także szansa spotkania kompozytorów, udziału w warsztatach i prelekcjach oraz panelach dyskusyjnych.

Game Music Festival we Wrocławiu 2018

Na Game Music Festival w trakcie dwóch dni 26 i 27 października 2018 na scenie Narodowego Forum Muzyki wystąpi łącznie kilkuset muzyków. Festiwal otworzy koncert The Symphony of Heroes, który wykona 80-osobowa orkiestra NFM. Dzieło składa się z trzech suit – każda prezentuje muzykę Paula Romero z jednej z części serii „Heroes of Might and Magic”.

Wieczorowa gala 26 października 2018 będzie hołdem dla gry przygodowej „Grim Fandango”, która świętuje w tym roku swoje 20-lecie. W ramach uroczystej gali The Jazz of Grim Fandango w NFM zagoszczą jazzowe klimaty autorstwa Petera McConnella w wykonaniu Big Bandu Bartosza Pernala.

Drugi dzień imprezy rozpocznie się od magicznych brzmień z gry „Ori and the Blind Forest”. Rozbudowane dzieło The Symphony of the Forest wprowadzi widownię w świat muzyki autorstwa Garetha Cokera, który osobiście pojawi się we Wrocławiu.

Czwartym koncertem festiwalu będzie The Symphony of the Storm, monumentalne dzieło składające się z trzech suit: pierwsza – poświęcona w całości popularnej serii „Diablo”, druga – prezentująca melodie z cyklu „World of Warcraft” oraz trzecia – zawierająca utwory znane z obu części „StarCraft”. Symfonię wykona pełna orkiestra oraz chór Narodowego Forum Muzyki - łącznie ponad 120 muzyków na scenie.

Game Music Festival we Wrocławiu 2018: bilety

Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 69 złotych i rosną w zależności od umiejscowienia na sali. Bilety uprawniające do uczestnictwa w sesjach meet & greet można nabyć od 179 złotych. Karnety na wszystkie koncerty festiwalu zaczynają się od 499 złotych.

W sprzedaży będą także limitowane karnety VIP, zapewniające dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu, a także wstęp na wydarzenia towarzyszące. Bilety zakupicie stronie gmfest.com.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty