Game Music Festival 2018: impreza poświęcona soundtrackom z gier wideo we Wrocławiu
Aleksandra Degórska
08.06.2018 15:18
Game Music Festival 2018: impreza poświęcona soundtrackom z gier wideo we Wrocławiu Fot. shutterstock.com

Sprawdźcie szczegóły imprezy, która zainteresuje niejednego fana popularnych gier wideo.

„Grim Fandango”, „Diablo”, „World of Warcraft”, „StarCraft”, „Ori and the Blind Forest” i „Heroes of Might and Magic” – muzyka z tych serii zabrzmi na scenie wrocławskiego Narodowego Forum Muzyki podczas pierwszego w Polsce festiwalu poświęconego w całości soundtrackom z gier wideo.

Ideą festiwalu jest nie tylko możliwość wysłuchania ulubionych melodii z gier na żywo w wersji akustycznej, ale także szansa spotkania kompozytorów, udziału w warsztatach i prelekcjach oraz panelach dyskusyjnych.

Game Music Festival we Wrocławiu 2018

Na Game Music Festival w trakcie dwóch dni 26 i 27 października 2018 na scenie Narodowego Forum Muzyki wystąpi łącznie kilkuset muzyków. Festiwal otworzy koncert The Symphony of Heroes, który wykona 80-osobowa orkiestra NFM. Dzieło składa się z trzech suit – każda prezentuje muzykę Paula Romero z jednej z części serii „Heroes of Might and Magic”.

Wieczorowa gala 26 października 2018 będzie hołdem dla gry przygodowej „Grim Fandango”, która świętuje w tym roku swoje 20-lecie. W ramach uroczystej gali The Jazz of Grim Fandango w NFM zagoszczą jazzowe klimaty autorstwa Petera McConnella w wykonaniu Big Bandu Bartosza Pernala.

Drugi dzień imprezy rozpocznie się od magicznych brzmień z gry „Ori and the Blind Forest”. Rozbudowane dzieło The Symphony of the Forest wprowadzi widownię w świat muzyki autorstwa Garetha Cokera, który osobiście pojawi się we Wrocławiu.

Czwartym koncertem festiwalu będzie The Symphony of the Storm, monumentalne dzieło składające się z trzech suit: pierwsza – poświęcona w całości popularnej serii „Diablo”, druga – prezentująca melodie z cyklu „World of Warcraft” oraz trzecia – zawierająca utwory znane z obu części „StarCraft”. Symfonię wykona pełna orkiestra oraz chór Narodowego Forum Muzyki - łącznie ponad 120 muzyków na scenie.

Game Music Festival we Wrocławiu 2018: bilety

Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 69 złotych i rosną w zależności od umiejscowienia na sali. Bilety uprawniające do uczestnictwa w sesjach meet & greet można nabyć od 179 złotych. Karnety na wszystkie koncerty festiwalu zaczynają się od 499 złotych.

W sprzedaży będą także limitowane karnety VIP, zapewniające dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu, a także wstęp na wydarzenia towarzyszące. Bilety zakupicie stronie gmfest.com.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.