14.08.2018 16:18

Ghost zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Jak tym razem wypadło show enigmatycznej grupy Ghost? Sprawdźcie!

Ghost zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ghost obecnie promuje na koncertach materiał z czwartego studyjnego krążka pod tytułem „Prequelle”, który pojawił się na rynku 1 czerwca 2018. Na pierwszy singiel wybrano utwór „Rats” i zespół zagrał jeszcze przed premierą albumu kilka nowych kompozycji podczas koncertów w ramach trasy Rats! On The Road.

Nowych kompozycji oczywiście nie zabrakło na koncercie grupy Ghost na Wacken Open Air 2018. Zespół zaprezentował się 3 sierpnia 2018 roku i swoje enigmatyczne show rozpoczął od piosenki „Ashes”. Frekwencja zawsze dopisuje na występach szwedzkiego zespołu i podobnie było na niemieckim festiwalu.

Ghost na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Ostatnio sporo się dzieje w obozie zespołu. Byli muzycy podali do sądu lidera grupy Tobiasa Forge zarzucając mu, że pozbawił ich dochodów z koncertów i płyt. W związku z rozprawą sądową ujawniono tożsamość lidera zespołu, co wcześniej starano się utrzymać w tajemnicy.

Wacken Open Air 2019 - kto zagra?

W tegorocznej edycji fani zobaczyli na scenie m.in. Cannibal Corpse, Sepulturę, Udo Dirkschneidera, Children Of Bodom, Behemotha, Sepulturę, Fisha czy grupę Epica. 

Organizatorzy już ogłosili, kogo zobaczymy w przyszłym roku. 30. edycja Wacken Open Air odbędzie się w dniach 1-3 sierpnia 2019. Na festiwalu zagrają Sabaton, Demons & Wizards, Airbourne, Within Temptation, Krokus, Dark Funeral, Avatar, Meshuggah, Rose Tattoo, Powerwolf, Parkway Drive.

Aleksandra Degórska
Tagi: Ghost Romana Makówka Galeria Wacken Open Air