Ghost zagrał koncert w Katowicach [ZDJĘCIA]

01.12.2019 16:18
Ghost zagrał koncert w Katowicach [ZDJĘCIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Ghost, All Them Witches i Tribulation wystąpili w katowickim Spodku. Jak było?

Szwedzi z Ghost odwiedzili Polskę po raz drugi w tym roku. Tym razem grupa przyjechała na samodzielną trasę koncertową The Ultimate Tour Named Death i przywiozła ze sobą spektakularną samodzielną produkcję.

Ghost zagrał w Polsce

Jeden z najbardziej bluźnierczych i kontrowersyjnych zespołów rockowych od czasów Marilyna Mansona został wybrany przez Metallice na support całej trasy WorldWired Tour, a James Hetfield stale podkreśla swoją fascynację tą grupą i jak się okazuje na próbach Metalliki gra utwory grupy Ghost.

Trasa rozpoczęła się 16 listopada 2019 w Motorpoint Arena w Nottingham, a zakończy się 19 grudnia 2019 w Tuluzie. Jedyny koncert grupy w Polsce odbył się 30 listopada 2019 roku w katowickim Spodku.

Przeczytaj także

Europejska trasa Ghost to kolejna odsłona promocji albumu "Prequelle", który pojawił się na rynku 1 czerwca 2018, zatem na koncertowej setliście nie zabrakło takich kawałków, jak m.in. "Rats" czy "Dance Macabre"

Podczas dwugodzinnego występu Ghosta nie zabrakło także sztandarowych numerów zespołu: "Year Zero", "Square Hammer" czy "Cirice".

Zobaczcie, jak grupa zaprezentowała się podczas koncertu w Katowicach:

Ghost zdążył już przyzwyczaić swoich fanów do koncertowego teatru groteski okraszonego melodyjnymi numerami. Grupie nie można odmówić konsekwencji w budowaniu silnej marki.

Wielkie widowisko pełne było efektów świetlnych i pirotechniki. Scena zastawiona była bogatą i dopracowaną w najdrobniejszym szczególe scenografią, a obrazu całości dopełniali muzycy w swoich groteskowo-demonicznych strojach.

Setlista koncertu prezentowała się następująco:

 1. Ashes
 2. Rats
 3. Absolution
 4. Faith
 5. Mary on a Cross
 6. Devil Church
 7. Cirice
 8. Miasma
 9. Ghuleh/Zombie Queen
 10. Helvetesfönster
 11. Spirit
 12. From the Pinnacle to the Pit
 13. Ritual
 14. Satan Prayer
 15. Year Zero
 16. He Is
 17. Mummy Dust
 18. Kiss the Go-Goat
 19. Dance Macabre
 20. Square Hammer

Ghost na trasie towarzyszyły zespoły All Them Witches oraz Tribulation.

Zobaczcie, jak zaprezentowały się w katowickim Spodku:

Przypominamy, że autorem okładek płyt Ghosta jest Zbigniew Bielak. Artysta znany również jest z okładek do płyt takich metalowych gigantów jak Ghost, Watain, Mayhem, Vader czy Paradise Lost. Na swoich ręcznie wykonanych ilustracjach, śmiało przekracza stylistyczne granice, sięgając po rysunek, malarstwo czy sitodruk, tworząc historycznie spójną, niesłychanie szczegółową, nastrojową całość.

Fani uczestniczący w Metalmanii 2017 mogli zobaczyć obszerną, przekrojową wystawę prac artysty, który w ostatnich latach zrewolucjonizował podejście do sztuki graficznej na scenie metalowej.

Zobacz również: Kolejne zespoły dołączyły do składu Impact Festival 2020

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.