Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu [GALERIA]

Aleksandra Degórska
02.05.2017 14:24
Gitarowy Rekord Guinnessa we Wrocławiu [GALERIA] Fot. Agnieszka „V-spectrum” Jędrzejewska / Antyradio.pl

1 maja 2017 odbyła się coroczna impreza, która zebrała tłumy fanów gitary. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia.

Na 15. Gitarowym Rekordzie Guinnessa zagrało 6299 gitar. Pomysłodawcą imprezy jest Leszek Cichoński. Choć nie udało się pobić rekordu z zeszłego roku to w skali świata jest to nadal największy gitarowy rekord - ponad trzykrotnie większy niż w przypadku analogicznego rekordu amerykańskiego.

Pierwszomajowe wspólne gitarowe granie stało się już wizytówką Wrocławia w całej Europie. Duża scena na Rynku „uginała się” pod mistrzami gitary. Począwszy od Siedmiu Wspaniałych, Egona Poki, wzruszonego Leburna Maddoxa, Georga Drayera, Jelonka, Jana Borysewicza, Pawła Domagałę, po Grzegorza Skawińskiego czy niespodziankę z ostatniej chwili – Dudleya Tafta.

Najmłodszym gitarzystą na scenie okazał się Wojtek Oliński, który zagrał „Litlle Wing” w towarzystwie starszych „kolegów”. W nowych aranżacjach utworów Henrixa pojawili się także m.in. Wojciech Hoffman, Mietek Jurecki, David Price, Przemek Śledź, Sebastian Riedel, Ferenz Tornocky, Greg Koch, Jacek Krzaklewski czy Leszek Cichoński. Utwory Tadeusza Nalepy wspomnieli Robert Lubera, Andrzej Nowak, Piotr Nalepa.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia:

Podczas Rekordu łączono się z innymi ośrodkami w Europie i na świecie, które w tym dniu także oddawały hołd Hendrixowi. Wszyscy, którzy nie dotarli do Wrocławia mogli oglądać transmisję na żywo.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.