Krasnale z gitarą i "Hey Joe" z Leszkiem Cichońskim. Gitarowy Rekord Świata zaprasza na majówkę

27.04.2021 15:19
Gitarowy Rekord Świata Fot. materiały prasowe, BTW Photographers

Sprawdźcie, co organizatorzy Gitarowego Rekordu Świata przygotowali na majówkę we Wrocławiu.

Gitarowy Rekord Świata odbędzie się w tym roku 19 czerwca 2021 na wrocławskiej Pergoli, ale z okazji corocznego majowego święta organizatorzy szykują rozgrzewkę. 30 kwietnia wrocławskie krasnale dostaną gitary, a 1 maja Leszek Cichoński zagra koncert online połączony z nauką gry gitarowych hitów. Transmisja odbędzie się na Facebooku.

Polecamy

Szukaj krasnali z gitarą i zagraj „Hey Joe” z Leszkiem Cichońskim. Gitarowy Rekord Świata zaprasza na 1-majową rozgrzewkę!

Największa gitarowa impreza w kraju od kilkunastu lat odbywa się 1 maja na wrocławskim Rynku. W tym roku zlot gitarzystów zaplanowany jest na czerwiec, ale organizatorzy nie zapomnieli o majowej tradycji.

Wrocław już przygotowuje się do Rekordu, a wraz z nim słynne krasnale zamieszkujące centrum miasta, które 30 kwietnia dostaną... gitary, aby ćwiczyć legendarne „Hey Joe”. Organizatorzy zachęcają do szukania gitarowych patronów Wrocławia. Fotografie z upolowanymi krasnalami przesyłać należy 30 kwietnia i 1 maja na adres: rekordgitarowy@gmail.com i opublikować na Facebooku lub Instagramie, oznaczając profile Gitarowego Rekordu i dodając hasztag #gitarowyrekordświata2021. Najciekawsze zdjęcia wyróżnione zostaną wejściówkami na koncert Gitarowe Riffy i Solówki Wszech Czasów (11 czerwca, Stary Klasztor) oraz na 3-Majówkę (2-4 lipca, Pergola) i opublikowane w mediach społecznościowych Rekordu.

W sobotę, 1 maja, o godz. 15:30 szef gitarowej orkiestry świata zagra koncert online połączony z nauką gry wybranych utworów, które usłyszymy 19 czerwca na Gitarowym Rekordzie Świata. Będą wśród nich m.in. „Hey Joe” i „Little Wing” Hendrixa. Z okazji 30-lecia działalności edukacyjnej i wydania kursu „Blues-Rock Guitar Workshop” Leszek Cichoński planuje również uruchomienie platformy online z filmami instruktażowymi nagranymi m.in. przez Jana Borysewicza, Jacka Krzaklewskiego, Roberta Drężka z Luxtorpedy, Krzysztofa Kawałko, Maćka Czemplika oraz autora jednego z najpopularniejszych kanałów gitarowych na YouTube – Szymona Chudego.

Polecamy

W związku z obostrzeniami rządowymi wynikającymi z pandemii tegoroczna edycja Gitarowego Rekordu Świata odbędzie się wyjątkowo 19 czerwca na terenie Pergoli w kompleksie Hali Stulecia. Największa gitarowa orkiestra zagra także online. Wśród potwierdzonych artystów są m.in. Jan Borysewicz, Patrycja i Grzegorz Markowscy oraz Grzegorz Skawiński. W przyszłym roku impreza powróci na wrocławski Rynek. Wkrótce podane zostaną instrukcje, jak dołączyć do bicia Rekordu na żywo oraz w sieci.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.