09.05.2016 12:19

Gitarzysta Motorhead wystąpi w Warszawie

Phil Campbell wystąpi 24 października 2016 w warszawskim klubie Progresja Music Zone wraz ze swoim zespołem Phil Campbell's All Starr Band. Sprawdźcie ceny biletów.

Gitarzysta Motorhead wystąpi w Warszawie
foto: Oskar Olczak/ Antyradio.pl

Gitarzysta spędził ponad pół życia grając u boku Lemmy'ego - na przestrzeni ponad 30 lat nagrał z Motorhead aż 16 albumów studyjnych i 4 oficjalne koncertówki. Kompozycji z tych wydawnictw z pewnością nie zabraknie w trakcie europejskiej trasy Phil Campbell's All Starr Band, która obejmie też Polskę. Muzyk zapowiedział również covery swoich ulubionych artystów, m.in. Black Sabbath, Led Zepppelin i Davida Bowiego.

Występ w klubie Progresja Music Zone w Warszawie rozpocznie się o godz. 20, bramy zostaną otwarte godzinę wcześniej. Bilety w cenie 120 zł (140 zł w dniu koncertu) trafią do sprzedaży w środę, 11 maja 2016 roku.

Phil Campbell rozpoczął swoją przygodę z graniem w wieku 10 lat, a do dalszych ćwiczeń inspirowali go tacy instrumentaliści jak Jimi Hendrix, Tony Iommi z Black Sabbath, Jimmy Page z Led Zeppelin czy Michael Schenker. Lemmy'ego poznał już dwa lata później, kiedy to udało mu się zdobyć jego autograf po koncercie Hawkwind. W 1979 roku powołał do życia własną formację, Persian Risk.

W lutym 2016 roku Phil Campbell wszedł do studia z zamiarem zarejestrowania debiutanckiej solowej płyty. W jej powstawaniu mają wziąć udział liczni goście, pośród których nie zabraknie cenionych muzyków i najlepszych przyjaciół gitarzysty. Na razie wiemy, że jednym z nich będzie Chris Fehn, perkusista Slipknota.

Campbella będziemy mogli usłyszeć też na nadchodzącej koncertówce Motorhead „Clean Your Clock”. Muzyk zapewnił po śmierci Lemmy'ego Kilmistera, że nie będzie w żaden sposób wznawiał działalności pod tym szyldem.

"

Wiem, że Lem mi powiedział, że nie chciałby mnie w żaden sposób powstrzymywać czy hamować, ale nic już nigdy nie będzie się nazywać Motorhead. To mogę przyznać z całą pewnością. Nie zrobiłbym czegoś takiego, nie okazałbym w taki sposób braku szacunku. Bo to przecież nigdy nie będzie Motorhead bez Lemmy'ego, co nie? "

Aktualizacja

Uwaga! Koncert Phila Campbella został przeniesiony z klubu Progresja Music Zone do Proximy. Zakupione bilety zachowują swoją ważność.

Planujecie wybrać się na koncert Phil Campbell's All Starr Band?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Phil Campbell