27.06.2016 10:34

Gogol Bordello w Warszawie [GALERIA]

Nowojorska grupa wystąpiła 26 czerwca 2016 roku w warszawskim klubie Progresja Music Zone. Zobaczcie nasze zdjęcia z tego koncertu.

Gogol Bordello w Warszawie [GALERIA]
foto: Radek Zawadzki / Antyradio.pl

Występy Eugene'a Hutza i jego cygańsko-punkowych kolegów słyną z wyjątkowej energii i pokładów pozytywnych emocji, na które nie sposób pozostać obojętnym. Ich kolejna wizyta w Polsce była ponownie wręcz teatralnym widowiskiem zorganizowanym dla tłumów fanów w różnym wieku, których nie odstraszyły nawet burze nawiedzającego tego dnia stolicę.

Tym razem Gogol Bordello przyjechał do Polski z aż trzema koncertami, na których wspomaga go rzeszowski zespół The Freeborn Brothers. Sami muzycy byli bardzo podekscytowani kolejną wizytą u swojej biało-czerwonej familii, której mogli zaprezentować własną, energiczną wersję cygańskiego wesela. Po takim zaproszeniu na ich oficjalnym Facebooku nie można było im odmówić:

Eugene Hutz wraz ze swoją wesołą trupą porwał od razu zebranych fanów takimi energetycznymi klasykami jak „Immigrant Punk”, „Start Wearing Purple” czy „Not A Crime”. Przy szalejącej publiczności nie można było się dziwić, że grupa przeszła taką drogę od kameralnych występów w Centralnym Domu Qultury, przez widowisko na Open'erze aż po obecną minitrasę po Polsce, która oprócz Warszawy objęła Kraków i Wrocław.

Zobaczcie nasze zdjęcia z tego wyjątkowego wieczoru:

Jak zwykle Gogol Bordello przygotował coś specjalnego dla swoich polskich fanów, którzy przywykli już do nietypowych niespodzianek. Tym razem ku uciesze zebranego tłumu muzycy wzięli na warsztat punkową klasykę w postaci „Spytaj milicjanta” Dezertera. Grupa kolejny raz udowodniła, że wyjątkowo ceni sobie swoich nadwiślańskich miłośników.

Miejmy nadzieję, że Eugene Hutz i jego żywiołowi towarzysze przygotują czym prędzej następcę płyty „Pura Vida Conspiracy” z 2013 roku i nie zapomną wpaść do nas z kolejną wizytą w ramach jej promocji. Patrząc na dotychczasową częstotliwość, z jaką przyjeżdżali do Polski, możemy być o to raczej spokojni.

Byliście na koncercie Gogol Bordello?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Galeria