02.06.2016 09:30

Gojira w Krakowie [GALERIA]

Zespół zagrał 1 czerwca 2016 roku w krakowskim klubie Kwadrat. Zobaczcie, jak wyglądało to wydarzenie!

Gojira w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Po koncercie w 2015 roku w ramach Impact Festivalu, Gojira wróciła do Polski na dwa koncerty - 31 maja 2016 roku w Warszawie oraz dzień później w Krakowie.

Francuzi odwiedzili nasz kraj w ramach trasy promującej najnowszy, szósty album formacji zatytułowany „Magma”. To właśnie z tego krążka pochodzą takie numery, jak „Stranded” czy „Silvera”, do których nagrano klipy. Oficjalna premiera albumu odbędzie się 17 czerwca 2016 roku.

Pochodzący z Ondes we Francji zespół jak zawsze nie zawiódł swoich fanów. Zresztą przekonajcie się sami oglądając zdjęcia z krakowskiego koncertu grupy Gojira:

Nadchodzące wydawnictwo zapowiadane było przez frontmana grupy, Joe Duplantiera, jako najlepszy album zespołu i należy przyznać, że nie były to tylko przechwałki.

Giganci francuskiej muzyki death, thrash i groovemetalowej mocno „sponiewierali” krakowską publiczność, która mogła usłyszeć na żywo zarówno największe hity zespołu, jak i kawałki z najnowszej płyty.

Jako support przed francuską kapelą wystąpił wrocławski zespół HeadUp. Kapela powstała w 2000 roku i ma na swoim koncie już kilka wydawnictw.

Obejrzyjcie fotografie z ich występu:

Byliście na krakowskim koncercie zespołu Gojira?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Gojira Romana Makówka Galeria