25.08.2016 14:48

Gojira zagra na Capital of Rock 2016

Organizatorzy wrocławskiego Capital of Rock 2016 stanęli na wysokości zadania i ściągnęli na polski występ prawdziwą sławę. U boku Rammsteina i Limp Bizkit wystąpi Gojira.

Gojira zagra na Capital of Rock 2016
foto: materiały prasowe

Informowaliśmy o tym, że Bullet For My Valentine odwołał koncert, który miał się odbyć 27 sierpnia 2016 roku we Wrocławiu. Pojawiło się pytanie kto wypełni tę lukę? Odpowiedź przyszła z dnia na dzień. Zawita do nas zespół Gojira:

Informację podał również sam zespół:

Capital of Rock 2016 zorganizowany został w związku z programem Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. Osoby odpowiedzialne za to wydarzenie nie mogły sobie zatem pozwolić na zachowanie po najniższej linii oporu. Brawa za szybkie zareagowanie po rezygnacji Bullet For My Valentine.

Gojira co prawda odwiedziła niedawno nasz kraj, ale chyba nikt nie powinien narzekać, że kapela pojawi się ponownie. Francuzi są obecnie w trasie promującej najnowszy, szósty album formacji zatytułowany „Magma”. To właśnie z tego krążka pochodzą takie numery, jak „Stranded” czy „Silvera”, do których nagrano klipy. Oficjalna premiera albumu odbyła się 17 czerwca 2016 roku. Nadchodzące wydawnictwo zapowiadane było przez frontmana grupy, Joe Duplantiera, jako najlepszy album zespołu i należy chyba nie było w tym słów przesady.

"

To brzmi bardzo pretensjonalnie, kiedy mówię, że to najlepszy album spośród naszych wszystkich, ale dla nas właśnie taki jest. Za każdym razem, kiedy zabieramy się do pracy nad nowym utworem, albo czujemy, że to już czas na nowe nagrania, zbieramy się razem i gramy tak, jak nigdy wcześniej. Prawie tak, jak byśmy nie byli zespołem, tylko grupą przyjaciół, która bawi się i eksperymentuje z muzyką.  "

Organizatorzy poinformowali również, że w trakcie prac produkcyjnych udało im się wygospodarować dodatkową pulę miejsc na wyprzedanym w tym dniu Stadionie Wrocław.

Cieszycie się z występu Gojiry?

Robert Skowronski
Tagi: Koncerty Gojira