15.06.2017 08:32

Gorillaz w Warszawie [GALERIA]

Zespół po raz pierwszy pojawił się w Polsce, by zaprezentować materiał z nowej płyty. Reakcja publiczności zaskoczyła chyba samych muzyków.

Gorillaz w Warszawie [GALERIA]
foto: materiały prasowe

14 czerwca 2017 roku w Nowym Teatrze w Warszawie Damon Albarn wraz z muzykami pojawił się na scenie i publiczność dosłownie oszalała na jego widok. W słuchaczy uderzyło potężne brzmienie i w mgnienia oku przenieśliśmy się w niesamowity świat Gorillaz.

Zespół wykonał materiał z najnowszego albumu „Humanz”. Wydawać by się mogło, że publiczność może jeszcze nie znać całego materiału z tej płyty - nic bardziej mylnego! Każdy numer witany był gromkimi okrzykami, nie było chyba nikogo kto nie kołysałby się w rytm muzyki.

Tym sposobem usłyszeliśmy m.in. takie numery, jak „Andromeda” czy „We’ve Got the Power”. Oczywiście na bis nie zabrakło starszych przebojów, typu „Stylo”, „Clint Eastwood”.

Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia:

Show było dopięte na ostatni guzik - wizualizacje i światła tworzyły niesamowity nastrój. Sam Damon Albarn ma specyficzną manierę poruszania się na scenie i dosłownie czaruje publiczność swoją charyzmą.

Co rusz oblewał publiczność wodą, skakał na scenie, a w ostatnim utworze „Clint Eastwood” szukał rapera i postanowił zaprosić na scenę dziewczynę z pierwszego rzędu - okazało się, że fanka zna tekst całego utworu i nieźle sobie poradziła stojąc obok swoich fanów.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Gorillaz