Grave Digger na Wacken Open Air 2017 [GALERIA]

Maciej Koprowicz
05.08.2017 12:37
Grave Digger na Wacken Open Air 2017 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Niemiecki heavymetalowy Grave Digger wystąpił na festiwalu Wacken Open Air 2017. Zobaczcie fotorelację Romany Makówki z tego koncertu.

Grave Digger to jeden z klasyków europejskiego metalu, uważany za sztandarową formację tak zwanej „Drugiej Fali Niemieckiego Heavy Metalu”. Jego muzyka zaliczana jest do stylów power metal i speed metal. Takie albumy, jak debiutancki „Heavy Metal Breakdown” z 1984 i późniejsze „Witch Hunter” i „War Games” należą do metalowego kanonu.

Zespół zagrał trzeciego dnia festiwalu Wacken Open Air 2017, 4 sierpnia. Antyradio.pl jako jedna z nielicznych redakcji otrzymała na festiwal pełną i ekskluzywną akredytację fotograficzną. Zobaczcie fotki z koncertu Grave Diggera w obiektywie Romany Makówki:

Wacken Open Air odbywa się co roku w Wacken w północnych Niemczech. Jest jedną z najważniejszych imprez na festiwalowej mapie świata, trwającym kilka dni świętem fanów metalu i rocka. W poprzednich latach na scenie Wacken gościli tacy artyści, jak Sabaton, Tarja Turunen,Saxon, Within TemptationDragonforce i Bullet For My Valentine.

W 2017 roku gwiazdami festiwalu są m.in. Mayhem, Napalm Death, Marilyn Manson, Megadeth, Lacuna Coil, Apocalyptika, Paradise Lost, Kreator, Alice Cooper i wielu innych. Pierwszego dnia, 2 sierpnia zagrali m.in. Annihilator, Ugly Kid Joe i Flotsam And Jetsam. 3 sierpnia wystąpili m.in. Volbeat, Skyline i Doro Pesch, a także polski reprezentant w konkursie Metal Battle, The Kroach. Wacken Open Air 2017 odbywa się od 2 do 5 sierpnia 2017.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.