Gwiazdy muzyki lat 80. i 90. zagrają w Krakowie. Te zespoły łączą pokolenia

Romana Makówka
15.06.2021 10:37
Gwiazdy muzyki lat 80. i 90. zagrają w Krakowie. Te zespoły łączą pokolenia Fot. Hannah Meadows Photography / Avalon/Photoshot/East News

To wydarzenie sprawi, że fani muzyki lat 80. i 90. z  przypomną sobie dawne, dobre czasy. Sprawdźcie, jakie zespoły pojawią się na koncercie w Krakowie!

Muzyczne ikony lat 80. i 90. wystąpią na jednej, plenerowej scenie. KSU, Kobranocka i Róże Europy - to za sprawą ich wspólnego koncertu zostanie przywrócony klimat i emocje tamtych czasów.

Gwiazdy muzyki lat 80. i 90. zagrają w Krakowie

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. Niezorientowanym musimy napisać, że w latach 80. nie było internetu, YouTube i telefonów komórkowych. Twórczość zespołów niosła się za sprawą kaset przegrywanych na Grundigach i  piosenkach śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, a przy życiu trzymał nas nieśmiertelny Marek Niedźwiecki z radiową Trójką i "Rozgłośnia Harcerska". To tyle historii. Czas na powrót do przeszłości!

Polecamy

Zespół KSU podczas swojej ponad 40-letniej działalności oficjalnie wydał 12 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw — głównie z materiałami koncertowymi. Zespół początkowo wykonywał alternatywny rock z elementami bieszczadzkich klimatów i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany. Wielkim atutem grupy jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania, kultowe numery autorstwa Eugeniusza "Siczki" Olejarczyka oraz ogromna energia, która kapela przekazuje publiczności.

Podczas koncertu w Krakowie zobaczymy również kultową Kobranockę i Róże Europy. Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. Dyskografię zespołu zamyka płyta "My i oni" z 2019 roku. Album niemal natychmiast uplasował się na drugim pod względem sprzedaży miejscu w Empiku.

1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii, Włoszech. Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie, gdzie grają.

Gwiazdy muzyki lat 80. i 90. zagrają w Krakowie: data, miejsce, bilety

KSU, Kobranocka, Róże Europy zagrają na wspólnym koncercie 28 sierpnia 2021 w Krakowie. Bilety w cenach od 80 PLN do 99 PLN kupicie w Ticketmaster, eBiletEMPIK i Going.

Zobacz również: Koncerty, które odbędą się w Krakowie w 2021 roku

Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.