Gwiazdy polskiego rocka na Gitarowym Rekordzie Świata 2021. Zagrają Markowscy, Grzegorz Skawiński i Jan Borysewicz

15.04.2021 14:39
Gitarowy Rekord Świata 2021 Fot. materiały prasowe; Maziarz Rajter

Do gitarzystów z całego świata dołączą muzycy polskiej sceny rockowej. Kogo usłyszymy 19 czerwca 2021 we Wrocławiu?

Grzegorz i Patrycja Markowscy, Grzegorz Skawiński oraz Jan Borysewicz to pierwsi artyści, którzy 19 czerwca 2021 pomogą pobić Gitarowy Rekord Świata. W tym roku Impreza odbędzie się na wrocławskiej Pergoli oraz w sieci. Orkiestrę poprowadzi Leszek Cichoński.

Polecamy

Gwiazdy polskiego rocka na Gitarowym Rekordzie Świata 2021. Zagrają Markowscy, Grzegorz Skawiński i Jan Borysewicz

Podczas Gitarowego Rekordu Świata usłyszymy skomponowany przez Zbigniewa Hołdysa kultowy utwór grupy Perfect "Nie płacz Ewka". Zaśpiewa go sam Grzegorz Markowski. Natomiast utwór „Foxy Lady” wykona z kolei Patrycja Markowska. Uczestnicy rekordu zagrają razem z Janem Borysewiczem hit Lady Pank "Zawsze tam gdzie ty".

Leszek Cichoński, szef Gitarowego Rekordu Świata, wyznał:

Zaproponowałem Jankowi, żebyśmy razem ze wszystkimi zagrali przebój „Zawsze tam gdzie ty”. Myślę, że będzie to ogromna frajda dla wszystkich Rekordzistów.

Na scenie nie zabraknie również Grzegorza Skawińskiego z Kombii. W tym roku gitarzyści i gitarzystki spotkają się 19 czerwca na Pergoli, a także w sieci. Nowy termin i lokalizacja umożliwiają zorganizowanie imprezy w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami epidemicznymi. W przyszłym roku festiwal powróci na wrocławski Rynek. 

W 2020 roku Gitarowy Rekord odbył się w całości w internecie. "Hey Joe" zagrało razem – w domach, w ogrodach, na balkonach – aż 7 998 gitarzystów i gitarzystek z całego świata, uczestnicy nadesłali ponad 5 tysięcy zdjęć i filmów, a transmisję z koncertu oglądało łącznie ponad 110 tysięcy widzów, od Polski, przez Londyn i Hiszpanię, po USA.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.