05.08.2019 12:16

Hammerfall i Battle Beast wystąpili na Wacken Open Air 2019. Kiedy zagrają koncerty w Polsce?

Powermetalowe formacje Hammerfall  i Battle Beast zagrały na Wacken Open Air 2019. Obejrzyjcie naszą fotorelację i sprawdźcie, czego możecie się spodziewać na koncertach obu grup w Polsce.

Hammerfall
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Hammerfall występował już na całym świecie od Indii po Australię i dzielił scenę z takimi artystami jak np. Iron Maiden, Rammstein czy Dio. W 2014 album grupy „r.Evolution” znalazł się na pierwszym miejscu na liście Billboard Heatseekers, a także na czele szwedzkiej listy przebojów. Nie mogło ich więc zabraknąć na jubileuszowym Wacken Open Air 2019.

Wacken Open Air 2019: Hammerfall

16 sierpnia 2019 nakładem Napalm Records ukaże się najnowszy album Hammerfall, który grupa promowała podczas specjalnego koncertu na Wacken. "Dominion" to już jedenasty album w dorobku zespołu. Płytę promuje piosenka „(We Make) Sweden Rock”, której oczywiście nie zabrakło na setliscie.

Zobacz, jak Hammerfall zaprezentował się przed niemiecką publicznością:

Wacken Open Air 2019: Battle Beast

Kariera zespołu Battle Beast zaczeła się na Wacken Open Air, gdy Finowie wygrali prestiżowy konkurs Metal Battle i w konsekwencji wystąpili na największym festiwalu metalowym na świecie. Niedługo później uwielbiany w Polsce Sabaton na albumie "Heroes" zamieścił przeróbkę "Out Of Control" z drugiej płyty Finów, "Battle Beast".

"No More Hollywood Endings", nowy longplay heavymetalowej formacji z Helsinek, trafił na rynek 22 marca 2019 roku. Zespół w czasie swojego występu na festiwalu promował właśnie to wydawnictwo.

Na płycie znalazło się 11 kompozycji, a okładkę zaprojektował fiński muzyk i grafik w jednej osobie, czyli Jan Yrlund, którego prace zdobią nagrania m.in. Korpiklaani, Impaled Nazarene, Manowar i wielu innych.

Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce w 2020

Mamy świetną wiadomość dla fanów grupy, którym nie udało się dotrzeć na jubileuszową edycję Wacken Open Air 2019. Hammerfall z końcem stycznia 2020 roku wyruszy w europejską trasę koncertową.

Zespół zagra 18 lutego 2020 w Warszawie w klubie Progresja oraz 19 lutego 2020 w klubie Studio w Krakowie. Towarzyszyć im będzie Battle Beast

Bilety na koncerty Hammerfall trafiły do sprzedaży w piątek, 26 lipca 2019.

Wejściówki na warszawski koncert kosztują 120 w przedsprzedaży, zaś w dzień koncertu 140 złotych.

W Krakowie bilety będą kosztować 120/ 140 zł za miejsca stojące i 140/160 zł za miejsca siedzące. Bilety do nabycia od shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.biletin.pl.

Patronat nad koncertami objął portal Antyradio.pl.  

Zobacz również: Hammerfall: Album, trasa po Europie. Zespół przyjedzie do Polski?

Tagi: Koncerty Hammerfall Romana Makówka Galeria Wacken Open Air