04.06.2018 14:59

Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce w 2018

Zespół właśnie ogłosił koncerty w naszym kraju. Sprawdźcie, gdzie będziecie mogli zobaczyć na żywo Hammerfall.

Hammerfall
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Mistrzowie power metalu wystąpią jesienią na dwóch koncertach w naszym kraju. 22 października 2018 Hammerfall zawita do wrocławskiego A2, zaś 23 października 2018 do krakowskiego Kwadratu.

W roli supportu zagra brazylijska grupa Armored Dawn. Bilety kosztują w przedsprzedaży 90 złotych, zaś w dniu koncertu 100 złotych. Bilety zakupicie na stronie Knock Out Productions.

Hammerfall na dwóch koncertach w Polsce

Historia Hammerfall zaczęła się ćwierć wieku temu w Göteborgu. Po pożegnaniu się z zespołem Ceremonial, Oath Oscar Dronjak i Jesper Strömblad postanowili grać mocną oraz melodyjną muzykę i namówili do tego swoich dwóch kumpli z Dark Tranquillity, Niklasa Sundina i Mikaela Stanne.

Szybko jednak okazało się, że niełatwo jest połączyć granie i koncertowanie w więcej niż jednym zespole, więc Oscar i basista Fredrik Larsson musieli jeszcze parę lat poczekać, zanim wystartowali na dobre. Start nastąpił po znalezieniu odpowiedniego wokalisty, którym okazał się Joacim Cans. Z nim na pokładzie zarejestrowano debiut „Glory To The Brave”.

Dziś Hammerfall ma na koncie 10 albumów studyjnych. Z 2016 roku pochodzi ostatnie jak na razie wydawnictwo kapeli zatytułowane „Built To Last”.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty