24.10.2018 15:42

Hammerfall zagrał w Krakowie [GALERIA]

Mistrzowie power metalu, szwedzki Hammerfall, przyjechał do Polski na dwa występy. Zespół wystąpił 22 października 2018 we wrocławskim A2, zaś dzień później w krakowskim Klubie Kwadrat. Zobaczcie jak zespół prezentował się podczas drugiego z koncertów.

Hammerfall w Krakowie galeria
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Założony w 1993 roku w szwedzkim Göteborg przez Oscara Dronjaka, Hammerfall jest jednym z czołowych zespołów, które w latach 90. doprowadziły do odrodzenia się metalu w Europie i od tego czasu uznawany jest za jedną z najlepszych powermetalowych marek.

Zespół ma obecnie na koncie 10 albumów studyjnych. Z 2016 roku pochodzi ostatnie jak na razie wydawnictwo kapeli, „Built To Last”. Przez skład kapeli przewinęli się muzycy, którzy współpracowali z Dark Tranquillity, In Flames, czy zespołem Yngwiego Malmsteena.

Hammerfall w Krakowie [GALERIA]

Zobaczcie galerię zdjęć z koncertu Hammerfall w Krakowie:

Podczas trasy Hammerfall wspiera brazylijska formacja Armored Dawn. Zespół zadebiutował w 2016 roku albumem „Power of Warrior”, a obecnie promuje wydany w lutym 2018 roku krążek „Barbarians in Black”, który zbiera świetne recenzje.

Zobaczcie jak Armored Dawn zaprezentował się w Krakowie:

Wacken Open Air 2019

Hammerfall będzie również jedną z gwiazd przyszłorocznego Wacken Open Air. Jubileuszowa, 30. edycja festiwalu, odbędzie się od 1 do 3 sierpnia 2019 roku. Festiwal jest wyprzedany, a przedsprzedaż 75 000 biletów festiwalowych zakończyła się po zaledwie 4 dniach.

A tak zespół Hammerfall zaprasza na swój występ na Wacken Open Air 2019:

Jak dotąd ogłoszono następujące zespoły: Airbourne, Avatar, Critical Mess, Dark Funeral, Demons and Wizards, Eisbrecher, Hamfer, Hammerfall, Krokus, Life of Agony, Meshuggah, Opeth, Parkway Drive, Powerwolf, Primordial, Queensryche, Rose Tattoo, Sabaton, Sweet, The Adicts, The Night Flight Orchestra, Thy Art Is Murder oraz Within Temptation.

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Romana Makówka Galeria