Happysad i Luxtorpeda Live z Krakowa. Kulisy koncertów online

14.12.2020 14:21
Happysad i Luxtorpeda online Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Happysad i Luxtorpeda zagrały w ten weekend koncerty online. Jako jedyna redakcja w Polsce mieliśmy możliwość podejrzeć z bliska kulisy transmisji.

Uczestnictwo w koncertach jest możliwe wyłącznie przez Internet, więc Happysad i Luxtorpeda postanowiły przenieść swoje planowane na grudzień imprezy do sieci. Oba zespoły zagrały w ten weekend online, a planowane wydarzenia na żywo zostały przeniesione na wiosnę.

Happysad Live z Krakowa

Nie tak dawno mieliśmy jeszcze możliwość uczestniczyć w koncercie grupy Happysad w krakowskich Fortach Kleparz. 11 grudnia 2020 roku grupa mogła się spotkać ze swoimi fanami już tylko w sieci. Kuba i spółka spisali się na medal i zagrali wyjątkowy koncert, ze specjalną setlistą.

Happysad tym razem zrezygnował z występów na scenie i postanowił pojawić się w miejscu przeznaczonym dla publiczności - na płycie jednego z krakowskich klubów. Ustawieni w koło muzycy w symboliczny sposób stali się jednocześnie uczestnikami koncertu, a przejmująca cisza i pojedyncze oklaski ekipy realizującej to trudne przedsięwzięcie pokazały wyraźnie, w jak trudnych czasach żyjemy.

Przy zachowaniu wszystkich zalecanych środków ostrożności i ścisłym zachowaniu reżimu sanitarnego, udało się nam podejrzeć kulisy tego niecodziennego występu.

Luxtorpeda Live z Krakowa

12 i 13 grudnia 2020, również online wystąpiła grupa Luxtorpeda. Zespół miał wyruszyć w trasę, by promować nowe wydawnictwo na koncertach, jednak ich plany pokrzyżowała trwająca nadal pandemia koronawirusa. 12 grudnia 2020 zespół miał pojawić się w Krakowie, jednak również i ten koncert został przeniesiony na inną datę. Organizatorzy nie dali jednak za wygraną i postanowili zorganizować aż dwa koncerty w sieci, a grupa poprosiła, by fani sami stworzyli koncertową setliste.

Zdjęcia z 12 grudnia 2020

Zdjęcia z 12 grudnia 2020

Oba koncerty tym razem zostały zagrane klasycznie, ze sceny, ale do pustej sali. Publiczność uczestniczyła w imprezie wyłącznie za pośrednictwem Internetu i za pomocą ogromnego monitora mogła na żywo "porozmawiać" z zespołem w trakcie koncertu. Grupa czytała i na bieżąco odpowiadała na wszystkie komentarze, pozdrawiając poszczególne osoby i namawiając do wspólnej zabawy.

Happysad i Luxtorpeda w Krakowie: kiedy koncerty na żywo?

Planowany na grudzień krakowski koncert grupy Happysad został przeniesiony na 20 marca 2021 roku, zaś Luxtorpeda wystąpi na żywo w Krakowie 17 kwietnia 2021. Koncerty odbędą się w klubie Kwadrat. Zakupione dotychczas bilety zachowują ważność a osoby, które dopiero zdecydują się pójść na imprezy kupią bilety w sieci Ticketmaster, eBilet, Going, Empik oraz sieć sklepów Empik, Media Markt i Saturn w całej Polsce.

Zobacz również: Tokio Hotel zagra jeden koncert w Polsce w 2021 [DATA, MIEJSCE, BILETY] 

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.