29.11.2017 23:44

Helloween Pumpkins United w Warszawie [GALERIA]

Ojcowie chrzestni niemieckiego metalu, grupa Helloween, wystąpili w Hali Koło w Warszawie 28 listopada 2017 roku. Zobaczcie, jak wyglądało to wydarzenie, którego patronem medialnym było Antyradio.pl!

Helloween Pumpkins United w Warszawie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Koncert, na który czekali wszyscy fani niemieckich gigantów odbył się 28 listopada 2017 przy szczelnie wypełnionej Hali Koło. Jesienią tego roku zespół ruszył w specjalną trasę koncertową, podczas której wystąpili gościnnie byli wokaliści zespołu - Michael Kiske i Kai Hansen.

W trakcie 3-godzinnego show Helloween zagrał wszystkie evergreeny, które powstały w trakcie trzech dekad funkcjonowania grupy. Już na pierwszych piosenkach „Halloween” oraz „Dr. Stein” partie wokalne wykonywali wspólnie obecny wokalista zespołu Andi Deris oraz występujący w nim w latach 1987-1993 Michael Michi Kiske. Nieco później w „Starlight” / „Ride the Sky” / „Judas” oraz „Heavy Metal (Is the Law)” wystąpil się również pierwszy wokalista grupy Kai Hansen. Przez moment na scenie pojawiał się również (wirtualnie), zmarły w 1995 roku perkusista Ingo Schwichtenberg, który „wspomagał” Daniela Löble. Muzyce towarzyszyła masa efektów specjalnych, animacji i niespodzianek przygotowanych wyłącznie na potrzeby tej wyjątkowej trasy.

Zobaczcie (ogromną!) galerię z koncertu Helloween:

Do tej pory Helloween wydał 15 albumów studyjnych i 3 płyty koncertowe, które łącznie sprzedały się w łącznym nakładzie 8 milionów sztuk, 14 z nich pokryło się złotem, a 6 platyną. Pomysł trasy i „zjednoczenia” wszystkich byłych i obecnych członków metalowego giganta, powstał podczas pracy nad książką „Hellbook”, dokumentującej działalność zespołu. Muzycy zdali sobie sprawę z tego, jak wiele udało im się osiągnąć od 1979 roku i jak wiele jeszcze przed nimi, zaś fani dostali to, o czym nie śnili w najśmielszych marzeniach.

Antyradio.pl było patronem medialnym koncertu.

Justyna Kierzkowska
Tagi: Koncerty Helloween Romana Makówka Galeria