Helloween Pumpkins United w Warszawie [GALERIA]

Justyna Kierzkowska
29.11.2017 23:44
Helloween Pumpkins United w Warszawie [GALERIA] Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Ojcowie chrzestni niemieckiego metalu, grupa Helloween, wystąpili w Hali Koło w Warszawie 28 listopada 2017 roku. Zobaczcie, jak wyglądało to wydarzenie, którego patronem medialnym było Antyradio.pl!

Koncert, na który czekali wszyscy fani niemieckich gigantów odbył się 28 listopada 2017 przy szczelnie wypełnionej Hali Koło. Jesienią tego roku zespół ruszył w specjalną trasę koncertową, podczas której wystąpili gościnnie byli wokaliści zespołu - Michael Kiske i Kai Hansen.

W trakcie 3-godzinnego show Helloween zagrał wszystkie evergreeny, które powstały w trakcie trzech dekad funkcjonowania grupy. Już na pierwszych piosenkach „Halloween” oraz „Dr. Stein” partie wokalne wykonywali wspólnie obecny wokalista zespołu Andi Deris oraz występujący w nim w latach 1987-1993 Michael Michi Kiske. Nieco później w „Starlight” / „Ride the Sky” / „Judas” oraz „Heavy Metal (Is the Law)” wystąpil się również pierwszy wokalista grupy Kai Hansen. Przez moment na scenie pojawiał się również (wirtualnie), zmarły w 1995 roku perkusista Ingo Schwichtenberg, który „wspomagał” Daniela Löble. Muzyce towarzyszyła masa efektów specjalnych, animacji i niespodzianek przygotowanych wyłącznie na potrzeby tej wyjątkowej trasy.

Zobaczcie (ogromną!) galerię z koncertu Helloween:

Do tej pory Helloween wydał 15 albumów studyjnych i 3 płyty koncertowe, które łącznie sprzedały się w łącznym nakładzie 8 milionów sztuk, 14 z nich pokryło się złotem, a 6 platyną. Pomysł trasy i „zjednoczenia” wszystkich byłych i obecnych członków metalowego giganta, powstał podczas pracy nad książką „Hellbook”, dokumentującej działalność zespołu. Muzycy zdali sobie sprawę z tego, jak wiele udało im się osiągnąć od 1979 roku i jak wiele jeszcze przed nimi, zaś fani dostali to, o czym nie śnili w najśmielszych marzeniach.

Antyradio.pl było patronem medialnym koncertu.

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.