Helloween i HammerFall na jedynym koncercie w Polsce. Kiedy i gdzie wystąpią giganci metalu?

19.03.2021 17:58
Helloween i HammerFall na jedynym koncercie w Polsce. Kiedy i gdzie wystąpią giganci metalu Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Metalowi giganci Helloween i HammerFall przyjadą na jedyny koncert do Polski. Sprawdź nowe szczegóły!

Helloween to jeden z najlepszych materiałów eksportowych Niemiec. Uważani za ojców chrzestnych niemieckiego speed metalu, stali się jednym z najbardziej wpływowych zespołów metalowych na świecie.

Helloween i HammerFall na jedynym koncercie w Polsce

Po doskonale przyjętych koncertach z trasy "Pumpkins United" zespół Helloween miał zagościć ponownie w naszym kraju. Muzycy mieli zagrać pierwotnie w 2020 roku w katowickim MCK i w ramach trasy "United Alive World Tour Part II" przedstawić swoje najbardziej klasyczne utwory oraz nowy muzyczny materiał. Niestety grupa poinformowała, że jest zmuszona przełożyć trasę na wiosnę 2021 roku, a niedawno podano, że trasa odbędzie się jednak w 2022 roku.

Polecamy

W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery muzycy zagrali na największych festiwalach metalowych, wśród których można wymienić choćby Rock in Rio, Loudpark w Tokyo, Wacken czy nasz rodzimy Woodstock. Zespół wydał 16 albumów studyjnych i 3 płyty koncertowe, które łącznie sprzedały się w nakładzie 8 milionów sztuk (14 z nich pokryło się złotem, a 6 platyną).

Razem z Helloween polska publiczność zobaczy innego metalowego giganta - zespół Hammerfall. Założony w 1993 roku w szwedzkim Göteborg przez Oscara Dronjaka, zespół jest jedną z czołowych grup, które w latach 90. doprowadziły do odrodzenia się metalu w Europie i od tego czasu uznawany jest za jedną z najlepszych power metalowych marek.  

Helloween i HammerFall na jedynym koncercie w Polsce. Data, miejsce, bilety

Wydarzenie odbędzie się 18 kwietnia 2022 roku w Międzynarodowe Centrum Kongresowym w Katowicach. Będzie to specjalny koncert pod szyldem "UNITED FORCES 2022". Wejściówki zakupione na poprzedni termin zachowują ważność.

Helloween

Ceny biletów:

  • 160 zł przedsprzedaż
  • 180 zł w dniu koncertu

Bilety dostępne na stronach: shop.metalmind.com.pl/ (Kolekcjonerskie), eventim.pl, ebilet.pl, biletin.pl

Zobacz również: Kolejna legenda rocka nie zagra w Polsce zgodnie z planem. Co dalej z koncertami?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.