Helloween ujawnił setlistę trasy Pumpkins United

Maciej Koprowicz
02.09.2017 11:39
Helloween ujawnił setlistę trasy Pumpkins United Fot. Radek Zawadzki/Antyradio.pl

Ojcowie chrzestni speed metalu ruszają w wyjątkową trasę, na której z Helloween zaśpiewają wszyscy jego dotychczasowi wokaliści. Obecny frontman grupy, Andi Deris przedstawił fanom obowiązującą na niej setlistę.

Helloween powstał w 1984 roku w Hamburgu. Grupa należy do najważniejszych wykonawców nurtów power metal i speed metal. Takie albumy, jak obie części „The Keeper Of The Seven Keys” czy „Chameleon” to niekwestionowana klasyka ciężkiego brzmienia. Zespół miał wyjątkowe szczęście do frontmanów – w jego szeregach przez 24 lata istnienia występowało trzech znakomitych wokalistów – Kai Hansen, Michael Kiske, a obecnie Andi Deris.

W odróżnieniu od wielu gigantów rocka, którzy są skłóceni z dawnymi kolegami, stosunki między obecnym składem a byłymi muzykami „Dyniowatych” są doskonałe. Świadczy o tym fakt, że zespół wyrusza w trasę koncertową Pumpkins United, na której gościnnie zaśpiewają obok Derisa Hansen, wokalista z debiutanckiego „Walls Of Jericho” z 1985 oraz Kiske, którego głos słyszymy na kolejnych płytach do „Chameleona” włącznie. Pomysł zjednoczeniowej trasy zrodził się podczas pracy nad książką o zespole, „Hellbook”.

Obecny wokalista Helloween, Andi Deris w filmiku zamieszczonym na fanpage’u brazylijskiego fanklubu zaprezentował na tablicy setlistę nadchodzących koncertów Pumpkins United.

Lista utworów jest bardzo przekrojowa, sięga nawet debiutanckiego albumu z Kaiem Hansenem za mikrofonem. Skupi się jednak przede wszystkim, ku uciesze fanów, na największych przebojach, z „Dr. Stein” na czele. W programie co wieczór znajdą się dwa utwory niespodzianki. Zespół wykona na trasie następujące numery:

 1. „Starlight”
 2. „Gorgar”
 3. „Push”
 4. „Eagle Fly Free”
 5. „Dr. Stein”
 6. „Don’t Spit Of My Mind”
 7. „Perfect Gentleman”
 8. „Halloween”
 9. „Victim Of Fate”
 10. „The Invisible Man”
 11. Niespodzianka
 12. „I Can”
 13. „In The Middle Of A Heartbeat”
 14. „A Tale That Wasn’t Right”
 15. „Kings Will Be Kings”
 16. „Save Us”
 17. „Keeper Of The Seven Keys”
 18. „I’m Alive”
 19. „Kid’s Of The Century”
 20. Niespodzianka

Bilety na koncert Helloween

Trasa Pumpkins United obejmie także Polskę. Helloween zagra 28 listopada 2017 w Hali Koło w Warszawie. Otwarcie bram planowane jest na 18.30, a sam koncert rozpocznie się o 20.00. Bilety w cenie 150 zł (170 zł w dniu koncertu) do nabycia na stronach: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl; www.eventim.pl; www.ebilet.pl; www.ticketportal.pl oraz www.progresja.com.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.