Helloween w Polsce 2020: Kto wystąpi w roli gościa specjalnego?

26.02.2020 18:06
Helloween w Polsce 2020: Kto wystąpi w roli gościa specjalnego? Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Ogromna niespodzianka na wszystkich fanów metalu! Udo Dirkschneider (Accept, U.D.O. i Dirkschneider) wystąpi jako gość podczas katowickiego koncertu Helloween.

Niemieccy ojcowie chrzestni speed metalu przyjadą do Polski na jedyny koncert w oryginalnym składzie. Na koncercie pojawi się jednak jeszcze jedna legenda gatunku - Udo Dirkschneider.

Udo Dirkshneider  w Polsce w 2020

Udo Dirkschneider jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich wokalistów heavymetalowych. W latach 1976-1987 oraz 1992-1997, 2005 był wokalistą w zespole Accept. Od 1987 roku występuje z zespołem U.D.O., którego jest założycielem.

Przeczytaj także

Muzyk w 2006 roku został sklasyfikowany na 41. miejscu listy 100 najlepszych wokalistów wszech czasów według amerykańskiego magazynu Hit Parader.
W 1968 roku Udo Dirkschneider założył Accept, który początkowo działał pod nazwą Band X. To właśnie Accept stanowił jedną z podwalin niemieckiej sceny heavy/speed/ power metalowej pierwszej połowy lat osiemdziesiątych.

Po nagraniu siedmiu świetnie przyjętych albumów studyjnych Dirkschneider rozstał się z Accept i rozpoczyna kolejny rozdział w swojej karierze, sygnowany nazwą U.D.O. Grupa zadebiutowała w 1987 roku, krążkiem "Animal House".

Dokonania swojej najnowszej kapeli Udo sygnuje nazwą Dirkschneider. Legendarny muzyk wraz ze swoim zespołem zaproszony został przez Helloween, aby towarzyszył im podczas nadchodzącej europejskiej trasy.

Helloween w Polsce w 2020: Data, miejsce, bilety

Po doskonale przyjętych koncertach z trasy „Pumpkins United” zespół Helloween powraca do Polski! Muzyków zobaczymy 20 października 2020 roku w katowickim MCK. W ramach trasy “United Alive World Tour Part II” legendarny skład Helloween United przedstawi swoje najbardziej klasyczne utwory oraz nowy muzyczny materiał.

Ceny biletów:

  • 160 zł przedsprzedaż
  • 180 zł w dniu koncertu

Bilety dostępne od 11 grudnia godz. 10:00 na stronach:

Zobacz również: Metalmania 2020: Znamy pełny skład festiwalu 

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.