05.12.2019 19:20

Helloween w Polsce w 2020 [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Niemieccy ojcowie chrzestni speed metalu przyjadą do Polski na jedyny koncert w oryginalnym składzie. Sprawdźcie szczegóły tego występu i ceny biletów.

Helloween
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Helloween to jeden z najlepszych materiałów eksportowych Niemiec. Uważani za ojców chrzestnych niemieckiego speed metalu, stali się jednym z najbardziej wpływowych zespołów metalowych na świecie.

W trakcie swojej ponad trzydziestoletniej kariery muzycy zagrali na największych festiwalach metalowych, wśród których można wymienić choćby Rock in Rio, Loudpark w Tokyo, Wacken czy nasz rodzimy Woodstock. Zespół wydał 15 albumów studyjnych i 3 płyty koncertowe, które łącznie sprzedały się w nakładzie 8 milionów sztuk (14 z nich pokryło się złotem, a 6 platyną).

Podczas pracy nad książką "Hellbook", dokumentującej dotychczasową działalność zespołu, muzycy zdali sobie sprawę z tego, jak wiele udało im się osiągnąć i jak wiele jeszcze przed nimi. To wtedy zrodził się pomysł trasy Pumpkins United.

Andi Deris podsumował współpracę słowami:

"

Trasa Pumpkins United 2017 - 2019 sprawiła, że zamieniliśmy się w prawdziwy zespół. Teraz chcemy przekuć tę energię w nasz nowy krążek!. Zespół zaszył się w studio w Hamburgu, aby pracować nad wydawnictwem, które ma być prawdziwym powrotem do korzeni Helloween. "

28 listopada 2017 roku Helloween zagrało koncert w warszawskiej Hali Koło w ramach specjalnego projektu Helloween Pumpkins United. Podczas trasy koncertowej w szeregach grupy zaśpiewali jej wszyscy dotychczasowi wokaliści. W koncertowej setliście nie zabrakło największych przebojów formacji, takich jak „Eagle Fly Free”, „Dr.  Stein” oraz „Keeper of the Seven Keys”.

W 2018 roku wystąpiła jako jeden z headlinerów podczas ostatniego dnia festiwalu Wacken Open Air.

Helloween w Polsce w 2020: Data, miejsce, bilety

Po doskonale przyjętych koncertach z trasy „Pumpkins United” zespół Helloween powraca do Polski! Muzyków zobaczymy 20 października 2020 roku w katowickim MCK. W ramach trasy “United Alive World Tour Part II” legendarny skład Helloween United przedstawi swoje najbardziej klasyczne utwory oraz nowy muzyczny materiał.

Ceny biletów:

  • 160 zł przedsprzedaż
  • 180 zł w dniu koncertu

Bilety dostępne od 11 grudnia godz. 10:00 na stronach:

Tagi: Koncerty Helloween