17.02.2016 12:56

Helloween w Warszawie [GALERIA]

Niemieccy powermetalowcy wystąpili w klubie Progresja Music Zone 16 lutego 2016 roku. Zobacz nasze zdjęcia z tego koncertu.

Helloween w Warszawie [GALERIA]
foto: Radek Zawadzki / Antyradio.pl

Helloween przyjechał do Polski w towarzystwie grup Rage i Crimes of Passion. Koncert cieszył się dużym powodzeniem i potwierdził silną pozycję zespołu w naszym kraju. Z 15 albumami studyjnymi na koncie, które rozeszły się na świecie w nakładzie przekraczającym 8 milionów, nie ma się co dziwić.

Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu w Warszawie:

Grupa przyjechała do nas przede wszystkim z myślą o promocji swojego najnowszego wydawnictwa, „My God-Given Right” z maja 2015 roku. Zebrani w klubie fani usłyszeli z niego jednak tylko trzy utwory: „Heroes”, „Lost in America” i kompozycję tytułową. Niemcy mają w swoim repertuarze cały wachlarz klasyków, którymi umiejętnie żonglowali podczas wieczoru w klubie Progresja Music Zone.

Muzycy zagrali więc zarówno utwory z albumu „The Time of the Oath” z 1996 roku, jak i młodszego o 17 lat „Straight Out of Hell”. Rozgrzany do czerwoności tłum liczył jednak przede wszystkim na kawałki z kultowych płyt „Keeper of the Seven Keys”. Helloween nie zawiódł, wykonując „Dr. Stein”, „Eagle Fly Free” i „I Want Out”, a także „Future World” z pierwszej części cyklu. Podstawowy set wieńczyło też połączenie „Halloween”, „Sole Survivor”, „I Can”, „Are You Metal?” i tytułowego „Keeper of the Seven Keys”.

Jak doskonale bawiła się cała Progresja zobaczycie na poniższym wideo:

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze wykonali Niemcy, poniżej znajdziecie pełny spis zagranych utworów.

Setlista:

 1. Eagle Fly Free
 2. Dr. Stein
 3. My God-Given Right
 4. Steel Tormentor
 5. Mr. Torture
 6. Waiting for the Thunder
 7. Straight Out of Hell
 8. Heroes
 9. Where the Rain Grows
 10. Lost in America
 11. Power
 12. Forever and One (Neverland)
 13. Halloween / Sole Survivor / I Can / Are You Metal? / Keeper of the Seven Keys

Bis:

 1. Before the War
 2. Future World
 3. I Want Out

Byliście na występie Helloween w Progresji?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Helloween Galeria