20.03.2017 10:34

Helloween wystąpi w Polsce w 2017 roku w ramach trasy Pumpkins United

Niemieccy ojcowie chrzestni speed metalu przyjadą do Polski na jedyny koncert w oryginalnym składzie. Sprawdźcie szczegóły tego występu i ceny biletów.

Helloween wystąpi w Polsce w 2017 roku w ramach trasy Pumpkins United
foto: materiały prasowe

Helloween - jako „Pumpkins United”, z dawnym wokalistą Michaelem Kiske oraz gitarzystą Kaiem Hansenem - przyjedzie do Polski w ramach specjalnej trasy koncertowej. Koncert odbędzie się 28 listopada 2017 roku w Hali Koło w Warszawie. Jak zapewnia zespół, w trakcie prawie trzygodzinnego występu nie zabraknie klasyków z bogatego dorobku zespołu.

Obok oryginalnego składu na scenie zobaczymy również obecnych członków grupy - wybuchowy skład będzie liczył aż siedmiu muzyków, w tym aktualnego wokalistę Andiego Derisa oraz gitarzystę Saschę Gerstnera, a także Michaela Weikatha (gitara), Markusa Grosskopfa (bas) oraz Daniela Löble (perkusja).

Otwarcie bram nastąpi o 18.30, zaś sam koncert rozpocznie się o 20.00. Bilety w cenie 150 zł (170 zł w dniu koncertu) trafią do sprzedaży 24 marca 2017 roku na: www.shop.metalmind.com.pl; www.ticketpro.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.tickeptortal.pl, www.ebilet.pl.

Grupa potwierdziła występ na swoim oficjalnym fanpage'u na Facebooku:

Michael Kiske śpiewał na najsłynniejszych albumach grupy: obu częściach „Keeper of the Seven Keys”, a także „Chameleon” z 1993 roku. Wieść gminna niesie, że miał zastąpić Bruce'a Dickinsona w Iron Maiden, jednak ostatecznie ta rola przypadła Blaze'owi Baileyowi. Z kolei Kai Hansen - oprócz udziału na „Keeperach” - grał na gitarze także na debiutanckim krążku Helloween, „Walls of Jericho”.

Sam Helloween należy do ścisłej czołówki najbardziej wpływowych zespołów metalowych na świecie. Przez ponad 30 lat wystąpił na największych festiwalach muzycznych, takich jak choćby Rock in Rio, Loudpark w Tokyo, Wacken czy nasz rodzimy Woodstock.

Dorobek grupy, na który składa się 15 albumów studyjnych oraz 3 koncertówki, rozszedł się na cały świecie w nakładzie ponad ośmiu milionów sztuk. Nadchodzące pojednanie z dawnymi muzykami to spełnienie marzeń wielu fanów kapeli, którzy śnili o nim przez wiele lat. Zespół odwiedził Polskę po raz ostatni w lutym 2016 roku i zagrał koncert w Warszawie.

Wybieracie się na warszawski koncert Helloween: Pumpkins United?

Jakub Gańko
Tagi: Koncerty Helloween