Helloween zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA]

Olga Konarzycka
10.08.2018 17:13
Helloween zagrał na Wacken Open Air 2018 [GALERIA] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Niemiecka grupa speedmetalowa wystąpiła jako jeden z headlinerów podczas ostatniego dnia festiwalu Wacken Open Air 2018. Zobaczcie zdjęcia z koncertu.

Tegoroczna edycja Wacken Open Air Festival już za nami. Najwyższy czas na odrobinę wspomnień. Ostatniego dnia festiwalu swój koncert zagrała niemiecka grupa Helloween. Jak fani bawili się podczas koncertu? Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia.

Helloween na Wacken Open Air 2018

Formacja Helloween została założona w 1984 roku. W tym samym roku ukazał się ich debiutancki album, nazwany po prostu „Helloween”. Przełomowym momencie w karierach muzyków było wydanie płyty „Keeper of the Seven Keys Part 1”,  która przyniosła im międzynarodową sławę i zaowocowała dużą trasą koncertową po Stanach Zjednoczonych. Przez prawie 24 lata swojej działalności w ekipie Helloween śpiewało łącznie trzech wokalistów - Kai Hansen, Michael Kiskie oraz obecny frontman, Andi Deris. Ostatnio panowie postanowili połączyć siły i wyruszyć razem w specjalną trasę koncertową.

Obecnie grupa zalicza się do najważniejszych przedstawicieli muzyki metalowej. Przez wielu uważana jest również za prekursorów niemieckiego speed metalu. Helloween ma na koncie 16 albumów studyjnych oraz 3 płyty live. Wszystkie krążki grupy sprzedały się na świecie w ponad 8-milionowym nakładzie. Ostatnie wydawnictwo Helloween „My Good-Given Right” miało swoją premierę w 2015 roku.

Zobaczcie jak wyglądał koncert Helloween na Wacken Open Air Festival 2018.

Koncert Helloween w Polsce

28 listopada 2017 roku Helloween zagrało koncert w warszawskiej Hali Koło w ramach specjalnego projektu Helloween Pumpkins United. Podczas trasy koncertowej w szeregach grupy zaśpiewali jej wszyscy dotychczasowi wokaliści. W koncertowej setliście nie zabrakło największych przebojów formacji, takich jak „Eagle Fly Free”, „Dr.  Stein” oraz „Keeper of the Seven Keys”.

Wacken Open Air 2018

Wacken Open Air to jeden z najważniejszych festiwali dla wszystkich fanów muzyki metalowej. Organizowany jest nieprzerwanie od 1990 roku w niemieckiej miejscowości Wacken. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w dniach 2-4 sierpnia i wystąpiło na niej wiele muzycznych gwiazd. Na imprezie zagrali tacy wykonawcy jak Judas Priest, Gojira, Steel Panther, Running Wild, Cannibal Corpse, Children of Bodom, Epica, Udo Dirkschneider, Fish, Behemoth, Sepultura, Korpiklaani, Arch Enemy,  Ghost oraz Nightwish.

Olga Konarzycka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.