10.04.2016 11:19

Hey w Krakowie [GALERIA]

Zespół Hey wystąpił w krakowskim klubie Kwadrat. Grupa jest w trakcie trasy koncertowej „przedBŁYSK”, promującej najnowszy 11. album.

Hey w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Muzycy są laureatami niezliczonej ilości nagród, w tym 17 Fryderyków. Wszystkie albumy studyjne grupy pokryły się platyną. Najnowsza płyta „Błysk”, która ukaże się na półkach sklepowych 22 kwietnia 2016, również zapowiada się jako wielki komercyjny sukces, bowiem większość koncertów z tej trasy już dawno się wyprzedała.

Co znamienne dla działalności zespołu - niesłabnąca popularność muzyków idzie w parze z ich rozwojem artystycznym. Sądząc z materiału przedstawionego na żywo, Hey przygotował kolejną, fascynującą pozycję, tym razem pełną gitarowych riffów, mocnej sekcji rytmicznej, elektroniki i brzmiących niezwykle świeżo kompozycji. Obecnie Hey występuje w składzie: Katarzyna Nosowska, Marcin Żabiełowicz, Paweł Krawczyk, Jacek Chrzanowski, Robert Ligiewicz i Marcin Macuk.

Oto jak grupa wypadła w krakowskim klubie Kwadrat:

Pierwsza część koncertu składała się wyłącznie z utworów z nowej płyty i jak przyznała Nosowska wiązało się to z wielkim wyzwaniem dla zespołu. Porównała nawet przedpremierowe wykonanie numerów do występu w talent show i prezentowaniu się przed bardzo wymagającym jury. Jej obawy były jednak zupełnie bezpodstawne, bowiem publiczność niezwykle entuzjastycznie przyjęła nowy repertuar.

Artystka miedzy utworami żartowała mówiąc, że nawet jeśli pomyli słowa piosenek nikt tego nie zauważy, bo poza premierowym singlem „Prędko, prędzej” nikt w klubie nie słyszał jeszcze reszty płyty.

Żartów i przekomarzań było zresztą dużo więcej. Praktycznie miedzy wszystkimi piosenkami Nosowska przytaczała jakąś anegdotę dotyczącą jej, zespołu albo kulis powstawania „Błysku”. W drugiej części koncertu krakowska publiczność miała okazję posłuchać największych evergreenów zespołu: „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan”, „Kto tam? Kto jest w środku?”, „[sic!]” czy „Stygnę”.

Byliście na koncercie Heya w Krakowie?

Romana Makówka
Tagi: #Galeria #Hey #Koncerty #Romana Makówka