14.04.2016 08:46

Hey zagra na 22. Przystanku Woodstock

Poznaliśmy kolejną gwiazdę festiwalu w Kostrzynie nad Odrą. W który dzień zaprezentuje się polska kapela?

Hey zagra na 22. Przystanku Woodstock
foto: materiały prasowe

Impreza zbliża się wielkimi krokami. W dniach 14 -16 lipca 2016 przed polską publicznością zaprezentują się takie gwiazdy, jak Tarja Turunen, Apocalyptica, DragonForce, Bring Me The Horizon oraz Living Colour. Trzydniowy festiwal otworzy koncert Luxtorpedy. Teraz organizatorzy ogłosili kolejnego wykonawcę, a jest nim zespół Hey.

Kapela wystąpi na Głównej Scenie w pierwszy dzień festiwalu, czyli 14 lipca 2016. Zespół już wielokrotnie grał przed publicznością Przystanku Woodstock.

Zobaczcie, jak wówczas prezentował się zespół:

Kapela ma pełne ręce roboty, bo już 22 kwietnia 2016 roku pojawi się nowy krążek, który będzie następcą albumu „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan” z 2012 roku. Nadchodząca płyta będzie nosić tytuł „Błysk”. Przed premierą odbyła się również minitrasa koncertowa „przedBŁYSK”, która rozpoczęła się 31 marca 2016 w Katowicach i zakończyła 13 kwietnia 2016 w Warszawie. W ramach tego wydarzenia zespół odwiedził m.in. Kraków.

Formacja podzieliła się pierwszym nagraniem z tego wydawnictwa, a jest to numer „Prędko, prędzej”. Wyczekując nowej płyty fani mogą sobie sprawić krążek „Hey w Filharmonii. Szczecin Unplugged”, który ukazał się 5 czerwca 2015 roku.

22. edycja Przystanku Woodstock odbędzie się w terminie 14 -16 lipca 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą. W czasie tegorocznej edycji wydarzenia na 4 scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata. Co więcej w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Uczestnicy Festiwalu będą także mogli brać udział w różnych formach warsztatów artystycznych oraz angażować się w szereg inicjatyw społecznych i obywatelskich. W czasie Przystanku Woodstock zaprezentują się liczne organizacje pożytku publicznego, realizowana będzie cała gama projektów edukacyjnych oraz sportowych.

Wybierzecie się na Woodstock, żeby zobaczyć koncert Hey?

Aleksandra Degórska
Tagi: Koncerty Hey Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival