10.04.2017 20:46

House of Pain na Przystanku Woodstock 2017

Organizatorzy ujawnili kolejną gwiazdę, której na żywo będą mogli posłuchać uczestnicy 23. Przystanku Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą.

House of Pain na Przystanku Woodstock 2017
foto: screen z wideo

House Of Pain obecnie świętuje dwudziestopięciolecie hitu „Jump Around”. Artyści reaktywowali zespół i wyruszają we wspólną trasę koncertową.

W 2017 roku Everlast, Danny Boy i DJ Lethal postanowili wrócić do grupy i zamierzają wyruszyć w światowe tournee, by w ten sposób uczcić dwudzieste piąte urodziny swojego przeboju! Podczas koncertów publiczność na pewno usłyszy też inne hity zespołu, takie jak m.in. „Shamrocks and Shenanigans”, czy „Put on Your S**t Kickers”.

Trudno jest uwierzyć że ci Amerykanie irlandzkiego pochodzenia rozpoczęli swoją przygodę z muzyką w 1991 roku. W ciągu ponad 20 lat muzycy utrzymywali bardzo mocną pozycję na rynku. Zarówno wspólnie nagrane utwory, jak i solowe osiągnięcia członków zespołu, dotarły na szczyt listy przebojów Billboardu. Wydając swój debiutancki album, House Of Pain odmienił na zawsze oblicze muzyki hiphopowej. Krążek wielokrotnie pokrył się platyną, a „Jump Around” stał się przebojem i jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych utworów hiphopowych.

Po latach, House Of Pain gotowy jest na to, by znów odcisnąć piętno na współczesnej muzyce. Jednym z przystanków na ich trasie będzie Kostrzyn nad Odrą.

Przystanek Woodstock 2017

23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2017 roku. Pierwszą ogłoszoną gwiazdą imprezy stał się zespół Amon Amarth. Kolejno dowiedzieliśmy się, że na scenach festiwalu wystąpią również Trivium, Orange Goblin, The Exploited i Kyle Gass Band. Zobaczyć będzie można także zespoły The Qemists i Nothing But Thieves, które dołączyły do line-upu pod koniec stycznia 2017.

Na początku lutego organizatorzy ujawnili także, że na scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się brytyjska grupa Slaves i założony w 1986 roku amerykański zespół Prong. Do ogłoszonych wcześniej kapel dołączyły Wilki oraz The Bloody Beetroots, a na początku marca 2017 okazało się, że na festiwalu będzie można również usłyszeć Domowe Melodie i The Dead Daisies & Orkiestrę Filharmonii Gorzowskiej oraz Dub Inc., Blues Pills, Łąki Łan i Tabu. Na kolorowej scenie w Kostrzynie nad Odrą pojawią się też Mando Diao i Clock Machine.

Do historii przeszły też eliminacje do Przystanku Woodstock w czeskiej Pradze, podczas których zaprezentowało się 8 zespołów z Czech, Słowacji i Węgier, które wystąpiły na scenie klubu Lucerna Music Bar. Spośród nich organizatorzy wybrali Projekt Parabelum, FishFace, Cox&Vox i IDIO & IDIO. Grupy zagrają na scenie 23. Przystanku Woodstock 2017.

Z kolei polska edycja koncertów Eliminacji do Przystanku Woodstock odbędzie się w dniach 8-10 czerwca 2017, w warszawskim Klubie Progresja.

Wybieracie się na tę edycję festiwalu?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival