19.03.2017 19:57

Hunter wystąpił w Krakowie [GALERIA]

18 marca 2017 w krakowskim klubie Kwadrat odbył się koncert Huntera, przed którym zagrali Siq i Killsorrow. Mamy zdjęcia z tego wydarzenia.

Hunter wystąpił w Krakowie [GALERIA]
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Sobota w Krakowie była naprawdę gorąca, bowiem organizator Galicja Productions na jednej scenie zgromadził zespoły, które potrafią rozgrzać publiczność do czerwoności.

Gwiazdą wieczoru był Hunter - jedna z ikon polskiej, metalowej sceny muzycznej. Ostatnia płyta formacji nosi tytuł „NieWolnOść” i została wydana jesienią 2016. Nowa płyta ma bardzo duży ciężar i jest kolejnym krokiem naprzód w hunterowskiej wizji tworzenia i grania muzyki. Utwory, zarówno muzycznie jak i tekstowo są z jednej strony syntezą wcześniejszych i częściowym powrotem do korzeni, a z drugiej zupełnie nowym kierunkiem, który prawdopodobnie kolejny raz zaskoczył wielu słuchaczy.

Teksty opisują bardzo mocno obecne wydarzenia na świecie i w Polsce mimo, że jak zwykle są one rozszczepiane pryzmatem historii i napisane w kontekście analogii do ubiegłych zdarzeń i ludzkich zachowań. Podczas koncertu publiczność usłyszała nie tylko najnowsze utwory, ale także przekrój poprzednich płyt.

SIQ to nowy zespół założony przez Macieja „Ślimaka” Starostę, perkusistę z Acid Drinkers, oraz wokalistkę Anię Brachaczek znaną z zespołu Biff i projektu Panny Wyklęte. Efektem ich wcześniejszej współpracy muzycznej jest cover utworu „Love Shack” wykonywany przez Acid Drinkers, który przez wiele tygodni podbijał listy przebojów w Polsce.

Połączenie tych dwóch muzycznych światów to z jednej strony ironiczne i kobiece teksty, a z drugiej męska muzyka określona przez zespół jako pozytywny punkrock. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że zespół zasilił gitarzysta Bart Kicinski z zespołu Moove, który supportował Acid Drinkers podczas zeszłorocznej trasy koncertowej.

Natomiast Killsorrow to znana zapewne w kręgach krakowskich metalowców kapela. Ciężko jednoznacznie zakwalifikować ich gatunkowo, ale uznanie zdobędą na pewno wśród fanów melodycznego death metalu jak i osób lubujących się w czystych, progresywnych brzmieniach. Zespół powstał całkiem niedawno, bo w 2008 roku i niedługo wyda debiutancką płytę zatytułowaną „Little Something For You To Choke”. 

Zobaczcie również, jak na koncercie bawiła się publiczność:

Byliście na występie Huntera w Krakowie?

Aleksandra Degórska
Tagi: Hunter Koncerty Romana Makówka Galeria